начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

С едно око съм. Имам ли право на оръжие?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


С едно око съм. Имам ли право на оръжие?

Мнениеот silviyad » 18 Юли 2021, 13:36

Здравейте. Имам възможност да започна хубава работа, за която се изисква да изкарам разрешително за оръжие. Моля, който е запознат да ми отговори, за да знам дали изобщо да се занимавам.
silviyad
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Ное 2020, 12:34

Re: С едно око съм. Имам ли право на оръжие?

Мнениеот nikodim77 » 18 Юли 2021, 18:30

Здравйте,
Не, този Ваш физически-здравословен статус не представлява проблем, или поне не е включен в нормите на Закона за оръжията… По-важно обстоятелство е, че сте одобрен/а/ за длъжността, за която кандидатствате, както и да преминете (че сте преминал/а/) успешно т. нар. „курс за боравене с огн. оръжие”. Притесненията Ви са излишни. По-скоро е добре да формулирате т. нар. „мотивационно писмо” относно необходимостта от оръжието, към което ще приложите и документите за започване на работа, включваща в дл. харакеристика, носенето на оръжие.
Дори уважаване на исканията за носене на КНО са по-лесни, когато става дума за упражняване на дейност със служебно такова, и молителят няма идея да закупува или да съхранява оръжие в своя дом.
Успех с новото начинание!

пп. То и аз след проблем с "тиквата" го позакъсах със слуха, напоследък, а и с дясното око, но това не ми пречи да се справям отлично при боравене с КНО…
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: С едно око съм. Имам ли право на оръжие?

Мнениеот lograt » 07 Сеп 2021, 19:42

По моя информация, това не ви лишава от правото да използвате оръжие, но трябва да се подложите на някои медицински процедури. Така че отидете в Комисията, където дават лицензи, те ще ви кажат точно какво да правите
lograt
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2021, 19:39

Re: С едно око съм. Имам ли право на оръжие?

Мнениеот juliangibson » 09 Сеп 2021, 17:10

Съгласен съм с моя колега - Комисията има последната дума... Така че на първо място трябва да имате адекватна "нужда", която да представите на Комисията...
juliangibson
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2021, 17:03


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron