начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Моля за съвет спрямо наемодател

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за съвет спрямо наемодател

Мнениеот disastrous_morning » 07 Авг 2021, 18:40

Здравейте, уважаеми професионалисти!

Ще бъда благодарна за съвет по темата и предварително се извинявам, ако съм направила някакво нарушение спрямо форумният етикет.
Нямам към кого друг да се обърна в момента, така че изключително оценявам отделеното време.

Ако трябва да съм честна пиша, защото вече съм на ръба с този наемодател, поради редица от пасивно-агресивни коментари, нежеланието им да съдействат с подобрението на имота по никакъв начин, редица неприятни ситуации свързани с липсата им на фундаментално знание относно позицията им на наемодател и пр. Например, трябва да им плащам такса смет, въпреки че по закон това е тяхна грижа.
Мога да продължавам още, но мисля, че придобихте представа спрямо ситуацията.

В случаят става въпрос за партерно помещение с вход от към тротоар. На самият тротоар има неподдържани криви, спукани плочки от които избива растителност. Наемодателят желае да изкореня растителността и евентуално да запълня фугите за моя сметка, като ме заплашва с глоба от общината, ако не го направя.

Премахнах по голямата част от тази растителност и въпреки това не са доволни и желаят още инвестиция на труд и евентуално средства.

... Заплахите за глоба от общината продължават. Основно се чудя дали това въобще е нещо реално, тъй като не намирам информация по въпроса и за пръв път чувам за такова нещо.

Също така ще се радвам да получа рационален съвет, тъй като в момента ми се ще просто да уведомя с месец предизвестие за напускане на имота, без значение до колко е логично от финансова гледна точка, просто защото вече съм изтощена от тези ситуации...

Ще съм благодарна да чуя обективна перспектива - все пак може би пък аз съм в грешка в случая.


Предварително благодаря!

Поздрави!
disastrous_morning
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2021, 17:42

Re: Моля за съвет спрямо наемодател

Мнениеот guest1 » 07 Авг 2021, 21:53

Здравейте!
Най-общо казано - избирайте си по-добре наемодателя! Знам, че не помагам много, ама ...

Колкото до тротоара - ако е прилежащ, към улица - вие нямате ангажимент към него! Това е работа на Общината.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Моля за съвет спрямо наемодател

Мнениеот todorst » 17 Авг 2021, 21:31

прочетете си договора. дано има клауза - прекратяване с едномесечно предизвестие! И какво от това! Вие ще сте изправната страна. Но НАЕМАТЕЛЯТ въпреки предизвестието не освобождава имота. Тогава съдебно производство. Време- до една година! Ще го отсъдите да предаде и т.н Със съдия изпълнител ще си влезнете в имота! И отново друго съдебно производство - за пропуснати ползи и т.н. Аоа не сте юрист потърсете адвокат! Това е по ФОРУМА. Коментирам го от опит с подобни наематели.
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Моля за съвет спрямо наемодател

Мнениеот guest1 » 17 Авг 2021, 22:15

todorst написа:прочетете си договора. дано има клауза - прекратяване с едномесечно предизвестие! И какво от това! Вие ще сте изправната страна. Но НАЕМАТЕЛЯТ въпреки предизвестието не освобождава имота. Тогава съдебно производство. Време- до една година! Ще го отсъдите да предаде и т.н Със съдия изпълнител ще си влезнете в имота! И отново друго съдебно производство - за пропуснати ползи и т.н. Аоа не сте юрист потърсете адвокат! Това е по ФОРУМА. Коментирам го от опит с подобни наематели.

Струва ми се, че объркахте страните!
Питащата е наемател!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron