начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да разбера какво е наследството на починал роднина?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да разбера какво е наследството на починал роднина?

Мнениеот e_stoyanova » 05 Сеп 2021, 11:36

Здравейте! Една от наследниците съм на починал, близък роднина. От Техническата служба, както и от Службата по земеделие в общината ми казаха да отида при тях с Удостоверение за наследници, за да ми издадат документ за наследството, което е оставил. Вече имам въпросното удостоверение, но сега от там ми заявяват да вървя в НАП, за да разбера за какво точно плащам данък. Аз, това, разбира се го знам и не виждам никакъв смисъл. Плащам това, което някой от останалите наследници е декларирал. Не ги познавам и нямам никаква връзка с тях.
Попаднах в задънена улица и не знам къде, от кого и какво точно да търся. Моля, насочете ме - става въпрос за някакви земи и други сгради, недвижими имоти, които не са декларирани в НАП? Благодаря!
e_stoyanova
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юли 2018, 09:35

Re: Как да разбера какво е наследството на починал роднина?

Мнениеот guest1 » 05 Сеп 2021, 12:55

Не в НАП - по-скоро, във вашата Дирекция "Местни данъци и такси".
НАП имат само тази информация, която МДТ са им предоставили.

Пп. Това е според случая и мястото, но когато баща ми почина - не сме предприемали нищо. Собствеността на недвижимите имоти беше разпределена служебно и прехвърлена/вписана в партидите на наследниците.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1800
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron