начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Въпрос за завещание.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за завещание.

Мнениеот beylian » 11 Юни 2022, 17:06

Родителите на жена ми са имали собствен апартамент,първо почива бащата и тъй като са 5 деца всяко получава дял ,скоро почива и майката на жена ми която и оставя нейната част в ръчно написано завещание по образец (не е минало през нотариус ).Какви са стъпките от тук а татък,къде жена ми трябва да представи завещанието и може ли да продаде апартамента след това след като нейната част е най голяма.
beylian
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Май 2014, 17:25

Re: Въпрос за завещание.

Мнениеот errant_lawyer » 11 Юни 2022, 23:21

Здравейте,

това, което следва да направите, е да поискате обявяване на завещанието от нотариус съобразно чл. 27, ал. 1 ЗН. Тук можете да видите сравнитено подробна статия на тази тема: http://trudipravo.bg/mesechni-spisania/ ... /167-mat05

По втория Ви въпрос, жена Ви не може да продаде целия апартамент. Може да продаде своите идеални части, като първо ги предложи на останалите съсобственици, или може да поиска съдебна делба на имота.

На последно място, в зависимост от имущественото състояние на тъща Ви е възможно, завещавайки идеалните си части от апартамента на съпругата Ви, тя да е нарушила запазените части на останалите наследници, в който случай останалите наследници имат право да искат възстановяване на запазена част.
errant_lawyer
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 10 Апр 2021, 10:53


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron