начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нищожност на решенията на етажната собственост

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нищожност на решенията на етажната собственост

Мнениеот nora12345 » 18 Юли 2022, 19:06

Здравейте. През 2019 г бях частен домоуправител на един вход. Само че, там има един ЛУД, който постоянно се дърли, заяжда със собствениците на етажната собственост, не си плаща сметките, идва многократно в дома ми, нападна ме пред входа и едвам не ме закла тъй като ме хвана за гушата и ми блъскаше главата в армираното стъкло на входната врата на входа.......... и прочее негативи. ЕС не го иска във входа. Иска той да си плати сметките към ЕС и да бъде изведен до три години от входа. По решение на ЕС, заведохме ИП по чл. 410 от ГПК. Той подаде възражения и влязохме в съда. На първа инстанция, губим, тъй като съда счете, че не съм била легитимен управител/ което не е так, тъй като имам издадени две уведомителни писма по чл 46Б от ЗУЕС от районното кметство. В даден период без основание , господина свиква ОС на входа. И тъй като никой не отива, той си послужва с нереален протокол в който има само два подписа - неговия и на един етажен собственик който е бил подведен а положи подписа си/. Респективно, с този протокол , същия остава районното кметство и се регистрира като домоуправител на входа, от където му издават уведомително писмо по чл. 46 от ЗУЕС. Сега обжалваме пред Окръжен. Същевременно той е подал други искове за нищожност на решенията на ЕС, и иск за непозволено увреждане за това, че сме му били спрели асансьора, като съди персонално мен, домоуправителя преди мен ЕС и настоящия домоуправител, както и иск за нищожност на всички решения на ЕС от началото на моя мандат до края. Аз вече не управлявам този вход от близо 2 години През годините какви ли не жалби е пускал срещу мен и етажните собственици. С две думи, отнася се за човек с "болен мозък", който няма друга работа и търси чрез подобни искове да изкара пари за неимуществени вреди. Беше образувал преписка срещу всички етажни собственици, прокуратурата я прекрати.Там викаха целия вход на разпити. Обижда, кълне, заплашва. Ходил е по входове които съм управлявала, като е звънял на собственици и им е говорил всякакви глупости за мен. В момента продължавам да получавам заплахи по вайбър. Той е 55 набор,има 7 деца, който не живеят при него. Жена му го е напуснала много отдава. Да вметна, че за развода с жена си пак обвинява мен, незнайно защо..... Доколкото знам от съседите от както аз станах домоуправител на входа - навремето той е бил превърнал в дома си в публичен дом. От години не използва вода. Мъкни вода с туби всеки ден, става в 4 сутринта и започва да пее в банята. Интересно как пере и се къпи след като няколко пъти направихме проверка на водомера със ВиК, а водомера се оказва все НУЛЕВ. Всички сме се видели в чудо с този човек. Доколкото ми е известно, дори същия е изкарал право в последните години, което ГОРДО вмъква в исковите си молби срещу мен и ЕС.
Какво да правим??? Този тормоз на въртележка на образуване от негова страна постоянни искови молби и жали до прокуратурата следва да спре веднъж за винаги. Нито аз нито етажните собственици, могат да се влачат постоянно по даване на показания, преписки или искови молби по съдилищата.
nora12345
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Май 2021, 14:25

Re: Нищожност на решенията на етажната собственост

Мнениеот atanasov_law » 19 Юли 2022, 12:21

Трябва ви стратегия!
Направете перфектно организирано събрание с пълните реквизит от документи.
Дневен ред - само от една точка. Избор на управителен и контролен съвет.
Уведомление до общинската администрация.
При такъв тип протокол с 1 точка дневен ред и без излишни неща, няма какво да оспорва, ако всичко ви е идеално изпипано.
Като мине срока за оспорване /месец след поставяне на съобщение за изготвен протокол/, организирате ново събрание с нови решения - пак 1 точка - приемане на правилник на вътрешния ред в етажната собственост. Тук ако ползвате стандартния от МРРБ, дори може и да не чакате срока за оспорване. Следите го симпатягата и пишете констативни протоколи за нарушения. И пращате копия в общината с молба до кмета, да налага санкции. И пак и пак и пак, акъла да му се вземе.
През това време подготвяте нов удар - финансов. Ако не сте си разпределили бюджетите в добре направен протокол, е време да го направите. А за неговите дългове до момента, ще пиете една студена вода и продължавате напред. Съберете 2-3 оферти за боядисване на входа. Като ги имате налични свикайте събрание. Актуализирайте бюджетите и ги завишете максимално, но поносимо за всички останали. Гласувайте за оферта и разпределете събирането ударно - за 3-4 месеца. Ако това е планувано и всички останали са наясно, че тези пари са временна инвестиция /да могат да плащат по големи суми за не-повече от 7-8 месеца/, този "хайван" ще глътне вода и ще се удави. Правите ремонт, вземате фактура и после една нотариална покана - да плати в двуседмичен срок и ако не плати дело! Перфектните протоколи + фактурата + договор за смр + приемо-предавателен протокол след ремонта са доказателствата, които ще ви спечелят делото.
Ако всички останали сте задружни, един калпазанин не може да ви прави на маймуни .. освен, ако не му позволите!
atanasov_law
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Юни 2012, 11:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron