начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Жалба срещу мен

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба срещу мен

Мнениеот mnruse » 14 Окт 2022, 02:37

Здравейте,
имам ли право да видя текста на жалба подадена срещу мен ?

Благодаря предварително
mnruse
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юли 2009, 21:52

Re: Жалба срещу мен

Мнениеот ilian_todorov » 14 Окт 2022, 11:49

mnruse написа:Здравейте,
имам ли право да видя текста на жалба подадена срещу мен ?

Благодаря предварително

Ако Ви разрешат, имате. Не са длъжни да Ви разрешат.
Тъжба са подали срещу Вас предполагам, но са я написали със заглавие жалба.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Жалба срещу мен

Мнениеот dimist » 14 Окт 2022, 13:05

Не е тъжба , Илияне, тъжба се подава от частният тъжител за престъпления, които се преследват по тъжба на пострадалия, и се образува наказателно частен характер дело. Тогава лицето, привлечено към отговорност има право да се запознае с делото, и да прави извлечения по него.
Най-вероятно става дума за подаден сигнал до прокуратурата или МВР. Като го извикат човека да даде обяснения, тогава трябва да иска да се запознае със съдържанието му. При подходящо поведение щех му дадат да се запознае, иначе как да даде адекватни обяснения ?
Но както съм писал и друг път, неправилно и непълно зададен въпрос, няма как да получи адекватен отговор.
dimist
Потребител
 
Мнения: 633
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Жалба срещу мен

Мнениеот ilian_todorov » 14 Окт 2022, 15:37

dimist написа:Не е тъжба , Илияне, тъжба се подава от частният тъжител за престъпления, които се преследват по тъжба на пострадалия, и се образува наказателно частен характер дело. Тогава лицето, привлечено към отговорност има право да се запознае с делото, и да прави извлечения по него.
Най-вероятно става дума за подаден сигнал до прокуратурата или МВР. Като го извикат човека да даде обяснения, тогава трябва да иска да се запознае със съдържанието му. При подходящо поведение щех му дадат да се запознае, иначе как да даде адекватни обяснения ?
Но както съм писал и друг път, неправилно и непълно зададен въпрос, няма как да получи адекватен отговор.

Зная, защото сам без адвокат съм водил дело като частен тъжител. Жалба кога се подава? Когато не си доволен от решението на някаква институция. В случая най-уместно е това срещу него е да се нарече сигнал. Какво ще бъде заглавието на това нещо обаче е без значение. Не е важна формата, а съдържанието.
Викан съм и от кварталния за обяснения срещу подаден сигнал срещу мене, като ми е било давана възможност да се запозная с преписката. Можеше и да ми откажат обаче. Срещу мен няма образувано досъдебно производство. Разследват си полицаите, питат ме, не са длъжни да ми показват нищо.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Жалба срещу мен

Мнениеот mariadimova » 21 Дек 2022, 20:37

Здравейте! аз също имам подобно питане-съсед е подал сигнал, че имам остъклена тераса и така сметките ми за парно са некоректни към съкооператорите ми. Бе ми оставена на входната врата на жилището бележка с текст , че е от общината, да се обадя на определен мобилен телефонен номер, но без име и длъжност на служителя. Все пак, чухме се, поканих ги още на следващия ден да дойдат. В телефонния ни разговор човекът, с когото говорих, обеща да ми предостави копие от сигнала, при идването си взе да увърта, щял накрая да ми го даде, а като си тръгваше, каза, че нямало практика да се дава копие от сигнала, не бил анонимен, щели да ме викат допълнително да получа протокол от проверката. Нищо не написаха и не ми дадоха на място. Това доколко е законно и наистина ли нямам право да получа копие от сигнала / дори не ми е дадена да я прочета/. Правно издържано ли е да поискам писмено да ми бъде предоставено копие от сигнала, в който съм конкретно посочена. Благодаря предварително.
mariadimova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2022, 20:27


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron