начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Теглене от сметка на починало лице

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот stelli_777 » 05 Дек 2021, 21:39

Здравейте,имам следния въпрос:
Майка ми почива ,но приятеля й съжителствал с нея тегли след смъртта й от банкомата с нейната карта и как да подадам сигнал по-бързо ,за да може полицията да вземе записите?Колко време се пазят записите от камерите ?Минали са повече от 10 дни.
Благодаря
stelli_777
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Дек 2010, 22:14

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот guest1 » 06 Дек 2021, 01:10

Съболезнования!!!

Когато някой почине - с издаването на смъртния акт, се анулира личната карта и се уведомяват служебно всички институции. Включително и банките. Сметките на лицето се замразяват, както и картите към тях.
След това, в присъствието на всички наследници, фигуриращи в УН - се отблокирват и закриват. Наличните пари се изплащат на наследниците. Същите могат да присъстват лично или да бъдат представлявани от пълномощник.

На въпроса - „Колко време се пазят записите“, трябва да отговори конкретната банка. Но щом тегленето е станало след записания в акта „час на смъртта“ - би трябвало да проявят активност. Най-малкото.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот nikodim77 » 06 Дек 2021, 02:13

Здравейте,
Не обръщайте внимание на написаното от guest1, който продължава да посрамва този форум.
( и вече втори месец се крие като мишок от връчване на книжа…, но пък не е чел достатъчно и не знае за чл. 47 от ГПК). Освен това подобна тема има във форума, където е разискван подобен въпрос: viewtopic.php?t=68309 и независимо, че там е разяснено, то форумният трол продължава да си твърди неговите небивалици, че банката ще бъде уведомен служебно...!
Записите се съхраняват един месец, и Ви съветвам да не отлагате, а да се обърнете както към банката, така и към прокуратурата…, - най- добре към адвокат.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот kpts_ » 06 Дек 2021, 17:06

Напишете жалба в Полицията, но по-скоро.
Записите банките ги пазят различно време, ако изобщо има такива във вашия случай.

ПС: Възможно ли ще е модераторите да предприемат мерки срещу изясняването на лични отношения на коментиращи в темите. :?: И то все от едни и същи коментатори. :evil:
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Теглене от сметка на починало лице

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2021, 20:46

Намерете по-скоро адвокат или се свържете с мен - аз съм "тесен" специалист, но има и други колеги тук.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron