начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот milenaa77 » 28 Мар 2023, 14:23

Здравейте,
Моля за вашето съдействие.
Майка ми почина наскоро но има задължинея към банка.
Баща ми, брат ми и аз /дъщеря-сестра/ се явяваме нейни наследници.
Дотако беше жива моята майчица с баща ми ми прехвърлиха апартамента като дарение, след това майка се разболя, гледала съм я изцяло и финасвово се грижих всичко да има, нито баща ми нито брат ми не са ми помагали и финансово.
След това баща ми поиска чрез покупко-продажба да ми прехвърли апартамента като му платя исканата сума и попълни декларация пред нотариус за извършената покупко- продажба.
Брат ми има друг апартамент той е женен има и две деца, аз не съм омъжена, живея с приятеля ми и за момента нямаме деца.
Ако и тримата /аз, баща ми и брат ми/ се откажем от наследство, кой ще изплати заема и ще загубя ли апартамента си който е придобит първо чрез дарение след това с покупко-продажба.
Как се разпределя задълженията към банка ако се съгласим да приемем наследство.
Благодаря Ви за помощта и съдействието.
Поздрави
Милена
milenaa77
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:17

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот dimist » 28 Мар 2023, 14:43

Явно има някаква мода , един и същ имот , едни и същи отчуждители да прехвърлят по два пъти , чрез различни сделки. Особено, като разберат, че съществува Павловия иск. А ако се бяхте посъветвали, щяха да ви кажат, че е по добре да се прехвърли със смятания за остарял договор за гледане и издръжка.И как смята баща Ви да Ви прехвърли апартамента, който е вече Ваш ?
А и защо да се отказвате от наследството, като можете да го приемете под опис , и тогава ще отговаряте само до размера на полученото ?
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот milenaa77 » 28 Мар 2023, 14:54

Здравейте,
dimist
баща ми се е съветвал, но какво е разбрал е друго.
аз съм склонна да приема наследството, но кредита който е теглила майка ми, с него е помогнала на брат ми, и не е редно да плащам за нещо което не съм ползвала, така мисля аз.
milenaa77
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:17

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот guest1 » 28 Мар 2023, 20:13

dimist написа:Явно има някаква мода , един и същ имот , едни и същи отчуждители да прехвърлят по два пъти , чрез различни сделки.

Ако въпросните сделки са били направени както трябва - подобни случки щяха да са невъзможни.
След вписване на дарението - НА се издава на надарения и дарителя вече не може да се разпорежда с имота.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1796
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот ivanov_p » 29 Мар 2023, 11:46

Кога е възникнало задължението на майка ви и кога са извършени сделките с апартамента?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот milenaa77 » 29 Мар 2023, 12:04

Здравейте,
ivanov_p »
сделката за наследството беше жива моята майка, втората сделка е след като почина, баща ми така поиска и беше се съветвал с адвотак иили незнам точно.
майка ми е теглила кредит за да помогне на брат ми, а сега след нейната смърт искат от нейните наследници да изплащат заема, аз ако се откажа какво ще стане с моя апартамент или като наследник при отказ го губя.
Поздрави
Милена
milenaa77
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:17

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот guest1 » 29 Мар 2023, 13:01

milenaa77 написа:Здравейте,
ivanov_p »
сделката за наследството беше жива моята майка, втората сделка е след като почина, баща ми така поиска и беше се съветвал с адвотак иили незнам точно.
майка ми е теглила кредит за да помогне на брат ми, а сега след нейната смърт искат от нейните наследници да изплащат заема, аз ако се откажа какво ще стане с моя апартамент или като наследник при отказ го губя.
Поздрави
Милена

Пак обяснявате несвързано и „на час по лъжичка“.
Наследява се „наследствената маса“ - всички имоти, които са принадлежали на наследодателя в момента на смъртта му. Приемането и отказът от наследявяне се отнася за всичко, не за конкретен имот.
Ако този апартамент Ви е дарен и дарението не е оспорено по чл. 30 от ЗН - той няма да фигурира в наследствената маса и отказът от наследство няма да го засегне.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1796
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот milenaa77 » 29 Мар 2023, 15:54

имота ми е прехвърлен от мойте родители майка ми беше жива, аз съм я гледала като се разболя и финансово съм се грижила всичко да има нищо де не и липсва, а другите няма да ги коментирам.
до момента дарението не е оспорено.
Милена
milenaa77
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:17

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот berto » 29 Мар 2023, 16:15

Дайте някакви дати, то така на око тази работа не се върши. Има срок 5 години за предявяване на този иск, за който говорят колегите. Искът е по чл. 135 /ЗЗД. 5те години текат от момента на увреждането, т.е. от момента на дарението напред. Така ако например дарението е станало преди март 2018г., то сега няма как да се предяви този иск и няма за какво да се тревожите.
berto
Потребител
 
Мнения: 313
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 30 Мар 2023, 08:54

С няколко думи - Милена иска да си спаси апартамента, не е нещо сложно.

Банката няма изпълнителен лист - нито е налагала запори.

Ситуацията е много благоприятна, защото дефакто - когато няма запори - е лесно.

Аз единствено виждам някаква тежест да се наложи на имота.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: НАСЛЕДСТВО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Мнениеот milenaa77 » 30 Мар 2023, 09:39

Да, искам да си запаза апартамента, 20г. ми е дарен, повтарям се но аз съм се грижила за майка като се разболя и финасово съм помагал плащах всичко.
milenaa77
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:17


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron