начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Увеличаване на издръжка

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Увеличаване на издръжка

Мнениеот rodex » 23 Яну 2012, 15:05

Здравейте на всички! Имам нужда от правен консулт по въпроса. Бившата съпруга на мъжа ми го е осъдила, без да е уведомен...за увеличаване на издръжката със задна дата! Той има ли някакви права за обжалване? На какво основание има право да иска увеличение? Благодаря Ви предварително!
rodex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2012, 15:00

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот eurolinker » 23 Яну 2012, 16:27

Ако целта ви е била описаното да изглежда драматично - при мен успявате.
без да е уведомен
- При всички случаи ако има съдебно решение, единственото обяснение за мен е мъжа ви да не е се отзовал на призоваването.
увеличаване на издръжката със задна дата
- действието на съдебнния акт във "вашия" случай е занапред. Виж, ако бащата не е изплащал дължимата издръжка, може и да е осъден да я плати със задна дата.
На останалите въпроси ще му отговори адвокат.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот rodex » 23 Яну 2012, 17:11

Благодаря...разбрахме...делото е водено... преди месеци....незнайно как но не е уведомен...а издръжката си я плаща...ежемесечно... явно е единственият който ще плаща издръжка от по 200лв за дете...въпроса е ако доходът е по-нисък? Какво правим? :( Благодаря!
rodex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2012, 15:00

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот rodex » 23 Яну 2012, 17:17

За драматично...не бих го нарекла по този начин... Даже не е и изненадващо...просто попитах....
rodex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2012, 15:00

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот nickbdn » 29 Яну 2012, 12:49

200 лв не е най-драматичната издръжка. Моето дете е отвлечено от майка си в Австрия, сменени са всичките му имена, нямам никакъв контакт с детето и бившата ме осъди на около 13000 лв издръжка за 3 години назад по австрийските закони плюс по 300 лв на месец за напред. Третират ме като австриец. Така че има и по-страшни издръжки от "Вашия" случай.
nickbdn
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Юли 2011, 18:41

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот nickbdn » 29 Яну 2012, 12:55

Мога да Ви препоръчам адв. Клявчев 9864551 или адв. Паникян 0888250208 , но обикновено срока за обжалване е 2 седмици, а ми се струва, че Вие сте го пропуснали, адвокатът ще Ви каже, дали мъжът Ви може да води дело за намаляване на издръжката, а по семейния кодекс могат да то осъдят за неплащана издръжка една година назад /в България/, /в Австрия са 3 години и размерът е 20% от нетния приход/
nickbdn
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Юли 2011, 18:41

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот Гост. » 29 Яну 2012, 15:04

eurolinker написа:Ако целта ви е била описаното да изглежда драматично - при мен успявате.
без да е уведомен
- При всички случаи ако има съдебно решение, единственото обяснение за мен е мъжа ви да не е се отзовал на призоваването.
увеличаване на издръжката със задна дата
- действието на съдебнния акт във "вашия" случай е занапред. Виж, ако бащата не е изплащал дължимата издръжка, може и да е осъден да я плати със задна дата.
На останалите въпроси ще му отговори адвокат.


Изменението е искано от дата на депозиране на ИМ, което в резултат на цялото балтавене по призоваване и прочее, до дата на акта, ако е уважено изменение-увеличение на постановен размер на издръжка, за всеки страничен е "със задна дата".
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот rodex » 30 Яну 2012, 10:19

Да естественно... Издръжката се плаща всеки месец, но със задна дата е увеличена.....Благодаря! :D
rodex
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Яну 2012, 15:00

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот yyayya » 29 Сеп 2020, 19:50

Във връзка с тремата....
издръжка бащата е плащал редовно през време на цялото съдебно производство - в продължение на почти две години и според определение за привременни мерки постановено от съда .
С приключване на делото издръжката е увеличена с около 50лв, но проблема е че съда я смата със задна дата от завеждане на съдебното производство - неизвестно защо.

След като същият съд е определил каква да бъде тя в периода на "привременни мерки" защо я увеличава със задна дата ?!? това няма никаква логика...
освен това цялото съдебно производство беше пълен фарс - подмана на вещи лица , лъжи от съдията -записани в протокола от СЗ , набеждаване на бащата , възпрепятствуване за сдобиване с доказателства !!!
КАК ДА СЕ БОРЯ С ТОВА ?!?

ОПЦИЯТА ЗА СУПЕР ДОБЪР АДВОКАТ НЕ РАБОТИ - доказателства ги приема съда, като по тези доказателства си постановява и решение.....така че всичко е една огромна пародия....и съсипани животи.

Освен това издръжка е плащана редовно дори преди да бъде образувано делото за развод.
Бащата претендира и за ушражняване на родителските права и ПАК НИЩО НИЩО....- каквото си е наумил съдията това прави !
В МОМЕНТА НА ПОСТАНОВЯВАНЕ СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ СПРАМО МАЙКАТА ИМА ДЕЙСТВУВАЩА ЗАПОВЕД ЗА ЗАЩИТА ПО ЗЗДН И ДАННИ ЗА ОБРАЗУВНО ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО СРЕЩУ МАЙКАТА .
Тотална дискриминация , нарушени права , несправедлив съдебен процес !
КАК ДА СЕ БОРИШ ЗА ДЕТЕТО СИ !?!?
МОЛЯ ЗА АДЕКВАТНИ ОТГОВОРИ.
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: Увеличаване на издръжка

Мнениеот lawchoice » 29 Сеп 2020, 20:34

yyayya написа:Във връзка с тремата....
издръжка бащата е плащал редовно през време на цялото съдебно производство - в продължение на почти две години и според определение за привременни мерки постановено от съда .
С приключване на делото издръжката е увеличена с около 50лв, но проблема е че съда я смата със задна дата от завеждане на съдебното производство - неизвестно защо.

След като същият съд е определил каква да бъде тя в периода на "привременни мерки" защо я увеличава със задна дата ?!? това няма никаква логика...
освен това цялото съдебно производство беше пълен фарс - подмана на вещи лица , лъжи от съдията -записани в протокола от СЗ , набеждаване на бащата , възпрепятствуване за сдобиване с доказателства !!!
КАК ДА СЕ БОРЯ С ТОВА ?!?

ОПЦИЯТА ЗА СУПЕР ДОБЪР АДВОКАТ НЕ РАБОТИ - доказателства ги приема съда, като по тези доказателства си постановява и решение.....така че всичко е една огромна пародия....и съсипани животи.

Освен това издръжка е плащана редовно дори преди да бъде образувано делото за развод.
Бащата претендира и за ушражняване на родителските права и ПАК НИЩО НИЩО....- каквото си е наумил съдията това прави !
В МОМЕНТА НА ПОСТАНОВЯВАНЕ СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ СПРАМО МАЙКАТА ИМА ДЕЙСТВУВАЩА ЗАПОВЕД ЗА ЗАЩИТА ПО ЗЗДН И ДАННИ ЗА ОБРАЗУВНО ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО СРЕЩУ МАЙКАТА .
Тотална дискриминация , нарушени права , несправедлив съдебен процес !
КАК ДА СЕ БОРИШ ЗА ДЕТЕТО СИ !?!?
МОЛЯ ЗА АДЕКВАТНИ ОТГОВОРИ.


Можете да се борите с помощта на адвокат. Съдът преценява доказателствата събрани от страните и се произнася въз основа на преценката им. Ако искате да живеете в правова държава сами не следва да разчитате на емоционални произнасяния /там, викането - писането с главни букви не върши работа/.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron