начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Кой ще ме наследи (което имам от майка ми)?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кой ще ме наследи (което имам от майка ми)?

Мнениеот dimit2rov » 21 Юни 2019, 12:17

Кой ще ме наследи (което имам от майка ми)?

Родителите ми са разведени. Аз нямам деца. Имам полубрат от втория брак на баща ми. Майка ми почина, баща ми е жив. Ако сега почина кой ще ме наследи (което имам от майка ми)?
Справедливо ли е да отиде при баща ми. А ако той почине и след това аз, полубрат ми ли ще наследи това което е от майка ми.
Не е ли редно брата на майка ми да ме наследи - наследството ми от майка ми да отиде при нейните кръвни роднини?
Последна промяна dimit2rov на 21 Юни 2019, 12:55, променена общо 1 път
dimit2rov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2019, 12:13

Re: Кой ще ме наследи (което имам от майка ми)?

Мнениеот n_ikito » 21 Юни 2019, 12:52

Ще Ви наследят .....Вашите наследници по закон или завещание. Няма значение как и от кого сте придобили имуществото си!
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Кой ще ме наследи (което имам от майка ми)?

Мнениеот ykovachev » 21 Юни 2019, 13:41

Нали помните един от любимите лафове на Симо Горския - "не съм гадач".
Не е ясно кой как ще Ви наследи, защото нито ние (отговарящите), нито Вие можем да предвидим кой колко ще живее. И дали ще оставите завещание. И какво точно завещание при това.
Но ако все пак държите някой да не наследява точно полученото от майка Ви, можете да се разпоредите с него приживе, това право никой не може да Ви отнеме. Вариант е да го продадете, а след това - изядете или изпиете. Втори вариант - прехвърляте го на подходящ според Вас роднина. Как точно, е въпрос на консултация при адвокат. Трети вариант е направо да завещавате, като имате предвид, че запазена част би имал само баща Ви, ама да не влизаме в "гадачество" повече, че не можем да сметнем общия кюп имущество отсега.
В заключение: наша воля е какво да правим с имуществото си, додето сме на тоя свят. А после - ми зависи от това, което сме направили...
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron