начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прехвьрляне на апартамент след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвьрляне на апартамент след развод

Мнениеот tu6an » 23 Сеп 2019, 21:47

Здравейте,в момента сме вьв развод.Отложи се делото поради отсьствие по уважителни причини.
От развод по исков ред имаше предложение да минем по взаимно.
Но не може да се разберем и продьлжаваме да се различията.
Изнервих се много и искам да питам
имаме семеен апартамент,който исках да прехаьрлим без условия на сина ни /който е един/.Но той иска с дарение и запазена част за ползване.
При което аз не сьм сьгласна защото той може да го развали винаги и сина ми не може да си ремонтира апартамента.
Ако прдьлжи делото по исков ред
и след развода ,Ако той се сьгласи
може ли да прехаьрлим с пркупко подажба апартамента?
tu6an
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 24 Юни 2009, 00:46
Местоположение: Хасково

Re: Прехвьрляне на апартамент след развод

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Сеп 2019, 23:00

Родителското ми мнение - преди да кажа адвокатски хватки (а в това отношение съм несравним), че не трябва да прехвърляте апартамент на дете. 1-во - детето се разглезва - 2-ро - по необясними причини пенсионерите са ни с ниски доходи, в един момент на Вас ще Ви се прииска да изживеете последните си години на широко и комфортно място.

Адвокатските хватки - учредявате още сега - тази седмица - другият месец - другата година - вечно право на ползване към дълголетник - или направо към фирма - вещно право на ползване. Това развързва ръцете Ви за преговори и връзва ръцете на другата страна, защото диагнозата е - отивате на делба - където трябва да сте въоръжени предварително.

Ако не Ви се слушат адвокатски приумици и изобщо - се договаряйте свободно - но от опит знам, че в такива случаи трябва да сте подготвени.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron