начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Двойно предупреждение и арест?

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Двойно предупреждение и арест?

Мнениеот bariloche » 05 Окт 2019, 01:14

Здравейте,

Обадих се на 112 заради роднина - хвърляше предмети, и ме заплаши с убийство чрез побой (от група хора, негови познати). Патрул дойде, взе показания, говориха с нарушителя настрани, и ни накараха и двамата да подпишем двустранно протокол (предупреждение), към всеки от двамата. Като цяло всичко не отне повече от 10-15 минути.

Преди да тръгнат дежурните полицаи, единият ни помоли да се разберем помежду си, което аз казах, че не беше възможно към момента, защото този мой роднина смята, че всичките си проблеми може да ги решава само с насилие. Освен това, същият този полицай ни каза, че ако пак ги извикаме, ще трябва да ни задържат и двамата за денонощие.

Въпросът ми е следния: защо накараха мен да подпиша същия протокол като насилника, и защо мен ще задържат другия път заедно с него, при положение, че аз се обадих на 112, ами и отгоре на всичко имах 3 свидетеля, които видяха цялото насилие, като 1 от тях потвърди версията ми и разказа какво се е случило на патрулните?

Това има ли го в закона? И в момента ако пак се случи същото нещо, какво трябва да направя, да не се обаждам и да си мълча ли? Въобще не съм наясно как да процедирам, защото никога преди не ми се е налагало да звъня на 112 и на полиция. Да спомена, този индивид не съм го провокирал по никакъв начин, беше пиян и избухна като насочи агресията си предимно към мен и този другия мой роднина, който ми потвърди думите.

Това не ми изглежда изобщо честно, и искам да знам как мога да се защитя за в бъдеще, защото отново може и да се случи нещо подобно, реално нарушителят може да ми има зъб вече заради обаждането на полицията.

Мерси предварително и много поздрави!
- Bariloche
bariloche
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2019, 01:11

Re: Двойно предупреждение и арест?

Мнениеот TheOldMan » 05 Окт 2019, 19:10

Справедливостта няма да дойде сама. Ще трябва да се лишите от част от комфорта и спокойствието си.

Заплашвал ви е с убийство при свидетели? Ами обърнете се към прокуратурата, към съда, следствието. Полицията има за задача да опазва обществения ред и да осигурява безопасност, тя няма да разследва кой е виновен. Макар и малко пресилено, но съвсем разбираемо е да ви приберат и двамата - така поне ще ви опазят живи и обществения ред няма да се нарушава (поне в докато сте задържани). А току-виж докато сте там някой следовател реши да си свърши работата и да ви вземе показания...

Така че звънете, не ги жалете. Е... може да се наложи да пренощувате в районното, но ... по-добре в районното отколкото в болницата, ще се съгласите надявам се.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Двойно предупреждение и арест?

Мнениеот bariloche » 07 Окт 2019, 06:28

TheOldMan написа:Справедливостта няма да дойде сама. Ще трябва да се лишите от част от комфорта и спокойствието си.

Заплашвал ви е с убийство при свидетели? Ами обърнете се към прокуратурата, към съда, следствието. Полицията има за задача да опазва обществения ред и да осигурява безопасност, тя няма да разследва кой е виновен. Макар и малко пресилено, но съвсем разбираемо е да ви приберат и двамата - така поне ще ви опазят живи и обществения ред няма да се нарушава (поне в докато сте задържани). А току-виж докато сте там някой следовател реши да си свърши работата и да ви вземе показания...

Така че звънете, не ги жалете. Е... може да се наложи да пренощувате в районното, но ... по-добре в районното отколкото в болницата, ще се съгласите надявам се.


Благодаря за отговора и за пояснението! Учудих се като цяло, защото аз не съм отвръщал, дори вербално. Просто си премълчах и се обадих по телефона, което смятам, че е умното решение. Предполагам в нашата хубава република важи правилото - покрай сухото гори и мокрото.
bariloche
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2019, 01:11


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта


cron