начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Право на ползване след смърт на партньора

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот magi_gigova » 27 Апр 2020, 16:20

Здравейте!
Партньорът ми, с когото живяхме 36 години, почина. Жилището се води на мое име, но той имаше осигурено право на ползване до края на живота си. И данък сгради пристигаше на негово име. Необходимо ли е да заявя в общината за смъртта му или нещата стават автоматично по административен път.
Благодаря предварително за отговора
magi_gigova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2020, 16:14

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот jhoro » 27 Апр 2020, 16:29

Здравейте. Моите съболезнования!

Относно уведомяването - нали същата Община е издала смъртния акт и прибрала (предполагам) личната карта на починалия?
Последна промяна jhoro на 28 Апр 2020, 01:06, променена общо 1 път
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот magi_gigova » 27 Апр 2020, 23:04

Благодаря за съболезнованията!
Всичко се придвижи от погребалната агенция. От там ми казаха, че пенсията ще бъде спряна автоматично, а също така и общината ще се "самосезира". Но понеже преди десетина години при същия казус ме глобиха след кончината на майка ми, задето не бях подала заявление, се интересувам има ли промяна в наредбата.
Предварително благодаря за отговора
magi_gigova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2020, 16:14

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Апр 2020, 00:35

Пуснете си го някак, не знам - по принцип в нашата община се слагат в един такъв сандък - като на изборите - не се дава нищо движещ се служител и се слагат вътре и парите за такса? Ето какви чудеса - в затворен плик слагаш нещото и парите за такса.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Право на ползване след смърт на партньора

Мнениеот jhoro » 28 Апр 2020, 01:15

magi_gigova написа:Благодаря за съболезнованията!
Всичко се придвижи от погребалната агенция. От там ми казаха, че пенсията ще бъде спряна автоматично, а също така и общината ще се "самосезира". Но понеже преди десетина години при същия казус ме глобиха след кончината на майка ми, задето не бях подала заявление, се интересувам има ли промяна в наредбата.
Предварително благодаря за отговора

За промяна в Наредбата не съм сигурен, но за промана в начина на работа …
Баща ми почина наскоро и при опит за влизане в ,„портала на НАП за Е-услуги с ПИК” връща отговор „Лицето е с прекратена обща регистрация”.
Щом НАП са реагирали - очаква се и общината „да са в час”!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron