начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Оспорване на произход - издръжка изп.действия

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Оспорване на произход - издръжка изп.действия

Мнениеот pitasht » 08 Юли 2020, 16:42

Здравейте имам следния проблем.
Истинският баща оспорва произход, делото е против майката и бащата вписан в акта като баща.
Преди това е имало дело и майката е осъдила бащата /по акта за раждане/ на издръжка, която се удържа сега от пенсията му.
Спорът за произход е висящ и ненасрочен, но се чудим има ли начин бащата по акта за раждане да поиска някакво спиране на удръжките и от кого- от съда, от ЧСИ?
Т.к. е ответник не мога да искам обезпечение на иска чрез спиране на съдебно-изпълнителни действия, прегледах и кога ЧСИ спира изп.дело та и там нямам хипотеза. Вярно, че удръжките ще са макс. още 2-3 месеца, но човекът иска да опитаме нещо.
Някакви идеи?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Оспорване на произход - издръжка изп.действия

Мнениеот Melly » 08 Юли 2020, 17:19

Бащата може да иска, но за мен всеки опит ще е недопустим щом има СПН за издръжка. Свирено е!

С навършване на пълнолетие това потестативно право да установи биологичния си произход принадлежи на "детето".
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron