начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Преместване на детски сметки от една банка в друга

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Преместване на детски сметки от една банка в друга

Мнениеот ivankdobrev » 05 Окт 2020, 13:18

Здравейте,
Искам да помоля за съвет относно следния мой казус.
Двете ми деца, които са малолетни, наследиха от моята покойна съпруга малка сума пари. В момента тези пари стоят в сметки на тяхно име в една от нашите банки. По лични съображения, бих искал да преместя тези пари от настоящата банка в друга, която според мен е по-надеждна.
Знам, че за да направя това, ми трябва разрешения от съдия, но до тук ми стигат познанията.
Може ли съвет, какви точно стъпки следва да се предприемат за това изместване?
Живея в София, ако това е от значение.
Благодаря на всички, които ще се отзоват със съвет!
ivankdobrev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2020, 13:09

Re: Преместване на детски сметки от една банка в друга

Мнениеот TheOldMan » 05 Окт 2020, 16:01

https://srs.justice.bg/srs/117-%D0%A0%D ... 0%BE%D0%B3

Честно казано ... не виждам някаква смислена причина да се "вкарвате в приключение". На практика лихвите на всички банки са нулеви, и няма някаква индикация това да се промени скоро. Банковите депозити до 196 000 лева са гарантирани от държавата, така че на практика всички банки са еднакво сигурни до тази сума. Да, би било неприятно ако фалира банката в която е разплащателната ви сметка към която е вързана ежедневната ви дебитна карта, или таква която би ви потрябвала в следващия месец-два ... но за детски влог ...

Разбирам ви от друга страна - парите са ваши и като родител на децата ви и можете да се разпореждате до голяма степен свободно с тях, но ... не знам какво ще напишете в молбата до съдията, който да разреши операцията ... какви ще са мотивите с които ще докажете "че сделката е в интерес на детето или важни нужди на семейството" ? Да не говорим за тоновете бюрокрация с които ще трябва да се борите...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Преместване на детски сметки от една банка в друга

Мнениеот ivankdobrev » 06 Окт 2020, 10:20

Благодаря Ви много за линка - наистина полезна и изчерпателна информация.
Относно причините. Не става въпрос за лихви тук, нито това че искам аз като родител да ползвам парите. Слава Богу, материално сме добре, поне за сега. Парите сега са в една откровенно бандитска банка, която аз не искам да подхранвам с парите на децата ми, и на жена ми, колкото и малко да са те.
ivankdobrev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2020, 13:09


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron