начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

прекратяване на дело за издръжка

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


прекратяване на дело за издръжка

Мнениеот teodora_ti » 06 Дек 2020, 18:57

Здравейте! Със съпруга ми сме официално разведени от 2014 г. Имаме 1 малолетно дете на 12 години, за което се грижа аз, а той ми изплаща определената от съда издръжка, както и допълнителни суми за отглеждане на детето.
Под влияние на роднини, подадох искова молба за увеличаване размерът на издръжката, за което съжалявам, тъй като сумата, което получавам от бившия ми съпруг за отглеждане на детето ни е в пъти по-голяма от определената от съда.
Бившият ми съпруг е получил разпореждане, както и исковата молба и сега има едномесечен срок за отговор.

Въпросът ми е - как мога да се откажа от делото и да се прекрати? Има ли документ, с който мога да го направя?
Благодаря предварително!
teodora_ti
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2020, 18:50

Re: прекратяване на дело за издръжка

Мнениеот nikodim77 » 06 Дек 2020, 21:38

Здравейте,
Ами простичко е! Този, който Ви е дал съветът за делото, да Ви даде и такъв за оттегляне на иска…!
Все пак на въпроса: Да, можете с молба до съда по реда на чл. 232 от ГПК, в която изразявате желанието си за оттегляне на иска и прекратяване на делото. Но побързайте за да избегнете притеснения у таткото на децата ви, както и разход на средства от негова страна, чието възстановяване той ще е в правото си да ги иска от Вас!
Добронамерен (но истински) съвет!: Не слушайте „добронамерени" роднински, а и приятелски съвети щом съвестта Ви е подсказала, че таткото е дал и наддал…. :!: :wink: :!:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron