начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Отказ от наследство

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отказ от наследство

Мнениеот arabella_kleo » 26 Фев 2021, 18:53

Здравейте, имам следните въпроси във връзка с дългове на баща ми, който е починал преди няколко месеца. С майка ми са разведени, аз не съм поддържала връзка с него също. Нямам братя и сестри.
Днес получих призовка от ЧСИ във връзка с тези дългове. Предстои да направя декларация за отказ от наследство. Въпросите ми са следните:
1. Дъщеря ми след месец навършва 18г., необходимо ли е след това и тя да направи такава декларация?
2. Доколкото разбрах, при деклариран отказ от наследство от мен, ЧСИ се обръща към останалите роднини на баща ми. Какво се случва, ако и те на свой ред декларират отказ от наследство?
Надявам се да съм успяла да бъда достатъчно конкретна. Благодаря предварително на отзовалите се!
arabella_kleo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2019, 13:25

Re: Отказ от наследство

Мнениеот propensity » 26 Фев 2021, 21:41

1. Не.
2. Кредиторите пият по една студена вода. Ако въобще решат да търсят други роднини.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Отказ от наследство

Мнениеот jhoro » 26 Фев 2021, 22:20

propensity написа:1. Не.
2. Кредиторите пият по една студена вода. Ако въобще решат да търсят други роднини.

Не, че оспорвам, ама ... прекалено хубаво - за да е истинско!
arabella_kleo написа:Днес получих призовка от ЧСИ във връзка с тези дългове. Предстои да направя декларация за отказ от наследство. Въпросите ми са следните:
1. Дъщеря ми след месец навършва 18 г., необходимо ли е след това и тя да направи такава декларация?
2. Доколкото разбрах, при деклариран отказ от наследство от мен, ЧСИ се обръща към останалите роднини на баща ми. Какво се случва, ако и те на свой ред декларират отказ от наследство?

С майката (съпругата на починалия) има развод - бившата съпруга не е наследник!
За останалите роднини ... хммм!
Обърнете внимание на следните текстове:
Чл. 10. (3) Наследяването в тези случаи става по коляно.
(4) Заместването се допуска и в полза на лице, което се е отказало от наследството на възходящия, когото замества, или което е недостойно да наследи същия.
Чл. 11. Когато няма лица, които могат да наследяват съгласно предходните членове, или когато всички наследници се откажат от наследството или изгубят правото да го приемат, наследството се получава от държавата, с изключение на движимите вещи, жилищата, ателиетата и гаражите, както и на парцелите и имотите, предназначени предимно за жилищно строителство, които стават собственост на общината, на чиято територия се намират.
Чл. 56. (1) Кредиторите на лицето, което се е отказало от наследството, могат да искат унищожението на отказа в своя полза, доколкото не могат да се удовлетворят от имуществата на наследника.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство

Мнениеот nikodim77 » 26 Фев 2021, 23:39

Здравейте,
Е propensity, виждаш ли?! Сега е нагледно това, което ти споделих в друга тема. Мислех да го оставя тоя имбецил нещастен в твоите ръце, но не издържах…! Извини ме!
Първо, троле - Жоро! Какво общо в случая има съпругата с питането на arabella_kleo?!?
И второ четеш, ама не разбираш! Тук в представения казус се говори за задължения на наследодателя (бащата на питащата), а не за нейни задължения. Туй членче дето тъй смело цитираш, говори за задължения от страна на наследника (приелият наследството – питащата)!!! Кога?! Кога ще се разкараш от тази платформа или ще се развиеш и ще четеш, и тълкуваш правилно?!?!?????!!!!
Уважаема arabella_kleo, отговорът на propensity, макар и кратък е изчерпателен и точен! Няма от какво да се притеснявате, но все пак е добре да се обърнете към специалист – адвокат, защото и отказът (приемането) на наследството е тъхък правен момент. Освен това, би било добре да се запознаете с ИД, защото може да са налични обстоятелства, благоприятни за Вас и да отпадне необходимостта от отказ от наследство…
Хубава вечер.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Отказ от наследство

Мнениеот arabella_kleo » 27 Фев 2021, 10:46

Благодаря за отговорите!
Последен въпрос, какво е ИД?
arabella_kleo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2019, 13:25

Re: Отказ от наследство

Мнениеот jhoro » 27 Фев 2021, 11:57

arabella_kleo написа:Благодаря за отговорите!
Последен въпрос, какво е ИД?

ИД = Изпълнително Дело.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Отказ от наследство

Мнениеот propensity » 27 Фев 2021, 16:14

Здрасти nikodim77.

Гошко-Тъпото или Гошко-Гугъла :mrgreen: чете на сляпо каквото намери като ключова дума, 'пльосва' го тук и е готов дипломиран юрист-галфон.

Не съм срещал толкова дебилен кретеноид през живота си. Дeбил е поне по няколко параграфа:

    - Опитва се да дава правни конуслтации, а не е юрист
    - Казва му се от 100 души (юристи), че подвежда хората и че няма нужната подготовка за това, но той си продължава
    - Има наглостта да чете лекции на юристи!
    - Търси 'под вола теле' за да се заяжда с мен, теб, калахан, Мели и кой ли още не, в момента, в който е изобличен в малоумност, което е всеки негов пост


Един нормален човек би напуснал отдавна заради елементрано достойнство. Гочу, обаче май няма и такова.

Та... както казваше една моя дружка: Ако видиш ла*но пред входната си врата, не го уговаряш да си тръгне по собствено желание, а ми хващаш градинския маркуч и го изринваш от имота си :mrgreen:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron