начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запитване.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запитване.

Мнениеот ubo_bro » 15 Юни 2022, 15:27

Добър ден,
Имам запитване. Разведен съм с бившата си от 2020 година. Бяхме заедно от 2009 година, и имаме две прекрасни деца.
Но в началото на 2010г. претърпя инцидент и съди компанията превозвач (инцидента стана в чужбина),в следствие на което в средата на 2017 година получи обещетение. По нейно желание тя реши да ми прехвърли парите в Спестовна компонента на една банка, и в края на 2017 година закриваме тази Спестовна компонента (теглим парите на ръка и стоят в нас докато купим семейния бизнес ) Но сега след развода е повдигнала дело за това, че съм я бил ограбил и възползвал от нейните пари. Имаме две деца, а заедно с това и кредит на двама ни на името, който рефинансирахме точно преди да се разведем. Сега твърди че съм се възползвал от нейните средства и иска да и върна сумата от 29000лв. При положение, че закупихме къща, платихме за придобиване на семеен бизнес (от който неискам нищо), дадохме пари на нейната сестра (естествено бяхме само ние си тримата,но нейната сестра след няколко дена се похвали на моите родители че е взела имот),похарчихме пари за стока за бизнеса и парите свършиха. Бях и преложил да внесем парите по заема ни, но тя категорично отказа (при положение че не ни стигаха парите никога) с две деца и само аз като работещ на трудов договор, а тя самоосигоряваща се.
В постъпилата молба от нейно има пише,че е прехвърлила тези 29000 на мен и са й останали около 9000 с които е купила магазина. Но в молбата й и транзакциите от нейната карта,които предстаавякато доказателство, явно се вижда че тегли пари от нейната сметка (около 9000 за един месец), а магазина е придобид нчколко месеца след това и е платено за него един път 8000 и след две седмици са платени още 7050 лв. Какво може да се направи в този случай, след като сме живеели заедно, всичко сме делили, да знам че това е застраховка,но явно се вижда че парите сме ги похарчили за семейството, а не както тя твърди – аз съм се възползвал.
Само да уточня, от датата на инцидента (2010 г) само аз съм работил като сме били заедно, и едва като се прибираме в БГ тя започва на трудов договор (около 1 година) и след това вземаме магазина. При покупката на магазина бяхме пак аз, съпругата ми и човека от който го купихме (но той няма да ссвидетелства в моя ползва) Истината е че иска нещо, което е отишло за семействтото през теги години,и твърди че аз не съм допренесъл нищо за там. При положение че имаме закупени климатици за апартамента в който живеехме на изплащане от моя страна от моята сметка, ремонт на апартамента и други подобрения(но това е вече след като няма и следа от тези пари).
Благодаря предварително.
ubo_bro
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Окт 2020, 16:36

Re: Запитване.

Мнениеот svegrigorov » 15 Юни 2022, 16:34

Потърси адвокат.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron