начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Жалба до РП за неплатена издръжка

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот kameliast2525 » 20 Юли 2022, 12:00

Здравейте,
подадох жалжа в РП чрез адвокат за неплатени издръжки за дете в периода 2020-2022г като подробно описах месеци и суми.Беше разпределена на прокурор,който разпореди на инспектор от районното управление ,към което съм по адресна регистрация,да направи проверка.Не изчаках да ме извикат,отидох на място в районното и писах обяснения, във връзка с това че няма промяна към момента и няма плащания.Интересува ме какво следва,в какви срокове? Жалбата е внесена на 06.07.2022 , обяснения писах на 15.07.2022. Благодаря предварително !
kameliast2525
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юли 2022, 11:52

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот dimist » 20 Юли 2022, 13:18

Имайте търпение, все пак са минали само две седмици. Сега трябва районния инспектор да извика дължащият издръжката, да му снеме обяснения, да го покани да представи доказателства за плащате,ако има такива. Едва след като се установи, че е налице неплащане по дължима издръжка, районният инспектор ще върне преписката в прокуратурата, и там ще възложат делото на разследващ полицай от същото районно, който ще повдигне и обвинението. Дотогава ще минат поне два месеца, и това в оптимистичния вариант. В съда - най рано догодина.
А междувременно Вие заведохте ли си изпълнително дело ? Защото давността за вземането тече....
Освен ако парите не са Ви проблем, а искате да натриете носа на бившия.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот kameliast2525 » 20 Юли 2022, 13:29

Не съм завела все още, имах уверението на адвокат че в голям процент от случаите длъжника се възползва от еднократната възможност да заплати дължимото.Незнаех че процедурата е толкова тромава и вероятно ще подам още тази седмица.
kameliast2525
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юли 2022, 11:52

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот kameliast2525 » 25 Авг 2022, 12:16

След дългото чакане длъжника бе уведомен.Даден му е сток от 15 дни за да заплати.Някой знае ли от кога текът, работни или календарни са?
kameliast2525
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юли 2022, 11:52

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот berto » 25 Авг 2022, 13:35

Вие нали имате адвокат, защо тогава питате тук?
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот kameliast2525 » 25 Авг 2022, 14:02

berto написа:Вие нали имате адвокат, защо тогава питате тук?

Какво ви кара да мислите ,че едното изключва другото? И след като неможете да помогнете какво ви засяга кой какво ще пита? Някой с подобен казус може да се възползва от информацията, особенно след като всяка консултация с адвокат е около 50.00 лв. Не превръщайте форума в бг мама....
kameliast2525
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юли 2022, 11:52

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот berto » 25 Авг 2022, 15:41

Първо, Вие сте "Бг мама", защото Вие питате. Второ аз знам неща и това, което знам и доколко то може да помогне си е моя работа. Трето, това с издръжката е доста безочливо начинание - да образувате срещу някого досъдебно производство и да искате да го осъдите за някакви жълти стотинки на месец. Склонен съм да се басирам, че издръжката Ви е не повече от 250лв. месечно, но понеже Ви мързи да си смените работата и Ви е страх да го направите, сега драпате за тия пари като евреин. А още по-безочливо ще е ако изкарвате над 2 000лв месечно и пак драпате за тия пари. Това вече ще е върхът на сладоледа!
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот ilian_todorov » 25 Авг 2022, 17:17

berto написа:Първо, Вие сте "Бг мама", защото Вие питате. Второ аз знам неща и това, което знам и доколко то може да помогне си е моя работа. Трето, това с издръжката е доста безочливо начинание - да образувате срещу някого досъдебно производство и да искате да го осъдите за някакви жълти стотинки на месец. Склонен съм да се басирам, че издръжката Ви е не повече от 250лв. месечно, но понеже Ви мързи да си смените работата и Ви е страх да го направите, сега драпате за тия пари като евреин. А още по-безочливо ще е ако изкарвате над 2 000лв месечно и пак драпате за тия пари. Това вече ще е върхът на сладоледа!

Брей, каква е зла тази жена. Иска да й се плаща издръжката и тормози човека с тъжба до РП. Аз си мисля, че трябва дружно да я порицаем. :idea: :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот nikodim77 » 25 Авг 2022, 20:16

Е тук вече e налице разноласие с berto, а както чета и с ilian_todorov.!
Вerto, не се доближавай до онзи форумен паразит, който се кара и прави забелжки на питащите и прочие…! Нека запазим балгоприличието и най-вече ролята на форума, а именно комуникации (диалози) с правна насоченост, и доколкото може да се запази безпристрастността в отговорите. Аз например просто подминавам и не отговарям на зададени теми, в които виждам некоректност или лоши помисли у питащия. Да, случвало се е и аз да направя подобна на твоята бележка, но след развит диспут по тема, от която си личи, че питащият клони към злоупотреба с парава. Но в случая се търси право, което е изконно и не можем да говорим за недобросъвестност. Жълти пари или не, те са полагаеми на детето, чрез неговия родител. Има си закон и следва да се спазва. Моралните порицания в случая намирам за прекомерни….
При отглеждане на дете/ца/ всяка стотинка, дори и „жълта” е важна за един родител, отглеждащ децата при липса на другия!
Извини ме berto за горното, но правото си е право, „добрите нрави” са си…
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот ilian_todorov » 29 Авг 2022, 00:34

nikodim77 написа:Е тук вече e налице разноласие с berto, а както чета и с ilian_todorov.!
Вerto, не се доближавай до онзи форумен паразит, който се кара и прави забелжки на питащите и прочие…! Нека запазим балгоприличието и най-вече ролята на форума, а именно комуникации (диалози) с правна насоченост, и доколкото може да се запази безпристрастността в отговорите. Аз например просто подминавам и не отговарям на зададени теми, в които виждам некоректност или лоши помисли у питащия. Да, случвало се е и аз да направя подобна на твоята бележка, но след развит диспут по тема, от която си личи, че питащият клони към злоупотреба с парава. Но в случая се търси право, което е изконно и не можем да говорим за недобросъвестност. Жълти пари или не, те са полагаеми на детето, чрез неговия родител. Има си закон и следва да се спазва. Моралните порицания в случая намирам за прекомерни….
При отглеждане на дете/ца/ всяка стотинка, дори и „жълта” е важна за един родител, отглеждащ децата при липса на другия!
Извини ме berto за горното, но правото си е право, „добрите нрави” са си…

Никодиме, бъди така добър да не ме четеш винаги буквално. :idea:
Към останалото нямам забележки и възражения. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот kameliast2525 » 30 Авг 2022, 09:19

За всички,които явно проявяват огромен интерес ще обобщя:
Издръжката е доста над 250 лв и не е плащана с години, работя добре платена работа -над 2000лв. Въпроса е принципен и щом бащата иска да си спазвам споразумението буква по буква - ще си плаща!!! Дали ще питам по форуми си е лично моя работа! Никого не задължавам да ми помага, да чете темите ми и да коментира!!!
И да - всеки е длъжен да спазва законите, съдебните разпореждания и да си плаща дълговете!!! Аман от дребни селски тарикати с комплекси,които избиват само във форуми !!!
kameliast2525
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Юли 2022, 11:52

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот guest1 » 31 Авг 2022, 22:30

kameliast2525 написа:За всички,които явно проявяват огромен интерес ще обобщя:
Издръжката е доста над 250 лв и не е плащана с години, работя добре платена работа -над 2000лв. Въпроса е принципен и щом бащата иска да си спазвам споразумението буква по буква - ще си плаща!!! Дали ще питам по форуми си е лично моя работа! Никого не задължавам да ми помага, да чете темите ми и да коментира!!!
И да - всеки е длъжен да спазва законите, съдебните разпореждания и да си плаща дълговете!!! Аман от дребни селски тарикати с комплекси,които избиват само във форуми !!!

Разбира се, че имате право да питате, а другите - имат право да коментират. И няма нужда от заяждания и сръдни. Това тук си е „форум - говорилня“!

Вашата работа - прилича на рецептата „Боб по хайдушки“! Хайдутите се занимават с боба, докато агнето се опече.

Явно сте задействали процедурата, а сроковете - времето е относително нещо (според Айнщайн).
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот ilian_todorov » 01 Сеп 2022, 01:13

kameliast2525 написа:За всички,които явно проявяват огромен интерес ще обобщя:
Издръжката е доста над 250 лв и не е плащана с години, работя добре платена работа -над 2000лв. Въпроса е принципен и щом бащата иска да си спазвам споразумението буква по буква - ще си плаща!!! Дали ще питам по форуми си е лично моя работа! Никого не задължавам да ми помага, да чете темите ми и да коментира!!!
И да - всеки е длъжен да спазва законите, съдебните разпореждания и да си плаща дълговете!!! Аман от дребни селски тарикати с комплекси,които избиват само във форуми !!!


Над 2000 лева добра заплата ли е? :?: В днешно време са джобни пари. :idea: Ако издържате и дете с тях не сте за завиждане. :idea:
Ще си плаща ако има, като няма ще го осъдят и пак няма да плаща. :idea: Преди време един адвокат ми беше казал, най-лошо е да спечелиш дело срещу беден длъжник. :idea:
Извинете ме за въпроса, но като му позволихте на този господин да ви направи дете, не помислихте ли, че може да се наложи да го издържате сама? :?: Съветът ми е ползвайте занапред презервативи. Предпазват и от много заразни болести. :idea:
По никакъв начин не оправдавам човекът, който не си плаща издръжката. :idea:

И още един съвет, стойте далеч от дребни селски тарикати комлексари и в никакъв случай не ги пускайте в леглото си. :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Жалба до РП за неплатена издръжка

Мнениеот dimist » 01 Сеп 2022, 12:20

Колеги, нека сме по толерантни, все пак става въпрос за издръжка, която се ползва с особената закрила на закона.
Камелия, ако наистина си завела изпълнително дело, както може да се предположи от поста си, и си заплатила адвокатско възнаграждение по него, колегата би следвало да отговори на въпросите ти по това дело.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron