начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

"Не давам детето да ходи с теб на море!"

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


"Не давам детето да ходи с теб на море!"

Мнениеот sando100 » 25 Авг 2022, 09:22

Може ли по принцип майката да спре бащата (или обратното) да води детето където и да е в България? Не сме женени, но живеем заедно, в родилния акт аз съм бащата. Аз какво мога да направя за да не развали тя почивката?
sando100
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Дек 2020, 21:07

Re: "Не давам детето да ходи с теб на море!"

Мнениеот berto » 25 Авг 2022, 11:39

В България - не, в чужбина - да. Има един Регламент на ЕС за отвличане на деца, което не е същинско отвличане, а е за "отвличане" на дете от родител с цел ваканция без връщането му и ЕВЕНТУАЛНО с цел изнудване за пари и упражняване на родителски права. НО това е само ако детето напусне държавата на обичайно местопребиваване с единия родител. Ако детето по принцип живее в България, няма пречка да отиде на море ОТНОВО в България без да има разрешение от другия родител.
berto
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: "Не давам детето да ходи с теб на море!"

Мнениеот yweissnat88 » 31 Окт 2022, 11:41

Не, но в чужбина. Има регламент на ЕС срещу "отвличане" на дете от родител за почивка без връщането им и ЕВЕНТУАЛНО за изнудване за пари и упражняване на родителски права. НО САМО АКО ДЕТЕТО ТРЪГНЕ С ЕДИНИЯ РОДИТЕЛ. Ако детето живее в България, може ПАК да отиде на море без разрешението на другия родител geometry dash
yweissnat88
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Окт 2022, 11:29

Re: "Не давам детето да ходи с теб на море!"

Мнениеот ilian_todorov » 31 Окт 2022, 13:22

sando100 написа:Може ли по принцип майката да спре бащата (или обратното) да води детето където и да е в България? Не сме женени, но живеем заедно, в родилния акт аз съм бащата. Аз какво мога да направя за да не развали тя почивката?

За какво се оплакваш? Казваш на детето, че майка му не дава да го водиш на почивка и на нея отиваш сам. Хем по-малко разходи, хем може да свалиш нещо чуждо когато си сам. Аз ли да те уча? :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: "Не давам детето да ходи с теб на море!"

Мнениеот natalie321 » 17 Фев 2023, 10:37

абсолютно можете contexto да заведете детето си навсякъде в страната, ако на хартия сте баща на бебето. Майката няма право да блокира но има право hearts online да обсъжда и да дава мнения.
natalie321
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2023, 10:26


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron