начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

родствената връзка - линия и степен

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


родствената връзка - линия и степен

Мнениеот vodata » 25 Окт 2022, 09:44

Имам син и свекърва. Свекървата има сестра. Каква е родствената връзка (линия и степен) между сина ми и сестрата на свекървата?
vodata
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Сеп 2022, 14:39

Re: родствената връзка - линия и степен

Мнениеот hristev » 25 Окт 2022, 11:25

По начинът Ви на задаване на въпроси много приличате на жена ми.

Тя винаги пита нещо "отдалече" и получава точен отговор.

Отговорът е точен само по отношение на зададения въпрос, но никога не отговаря на това, което действително иска да научи.

Така жена ми често изпада в конфузни ситуации.
hristev
Потребител
 
Мнения: 371
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: родствената връзка - линия и степен

Мнениеот berto » 25 Окт 2022, 11:54

По сватовство са роднини, от четвърта степен съребрена линия.
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: родствената връзка - линия и степен

Мнениеот ykovachev » 25 Окт 2022, 12:26

Ако под "свекърва" се разбира майката на съпруга на питащата (не е тъща, нали, инак можеше да е питащ) и ако съпругът е баща на споменатия син (ето колко постно е зададен въпросът, та трябва и кристално кълбо), може и да не са роднини по сватовство, ами направо да си имаме сестра на бабата, инак berto съвсем точно е казал останалото. Ама при тая информация... "отдалече", както казва hristev, колко да е точен отговора.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: родствената връзка - линия и степен

Мнениеот vodata » 25 Окт 2022, 13:43

Благодаря, да, точно така - сестра на бабата. В такъв случай - родство по съребрена линия четвърта степен, нали така?
vodata
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Сеп 2022, 14:39

Re: родствената връзка - линия и степен

Мнениеот ykovachev » 25 Окт 2022, 14:41

Така.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron