начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Ммярка на закрила по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ммярка на закрила по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт

Мнениеот nora12345 » 29 Дек 2022, 12:09

Здравейте,
Имам следния въпрос.
По време на съжителство на дъщеря ми и внука ми, с неин партньор, е наложена мярка на закрила на детето по чл. 4, ал. 1, т.1 от ЗЗДт. В последствие срещу партньора на дъщеря ми е издадена незабавна заповед за защита в полза на внука ми. По този начин детето се извежда от жилището на въпросния мъж и се настанява при бабата по майчина линия и под нейна закрила.
При това положение, т.е промяна на обстоятелствата, следва ли наложената мярка на закрила по чл. 4, ал. 1, т.1 от ЗЗДт, да бъде отменена.
Благодаря предварително.
nora12345
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Май 2021, 14:25

Re: Ммярка на закрила по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт

Мнениеот guest1 » 30 Дек 2022, 09:58

Здравейте!
Не разбирам - да каква промяна на обстоятелствата говорите?
Приложени са две отделни
Мерки за закрила
Чл. 4.
(1) Закрилата на детето по този закон се осъществява чрез:
1. съдействие, подпомагане и услуги в семейна среда;
2. настаняване в семейство на роднини или близки;
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1868
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Ммярка на закрила по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт

Мнениеот nora12345 » 03 Яну 2023, 11:06

Здравейте.
Честита 2023г
Не, не са приложени две мерки. Приложена е една мярка по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт. Тази мярка е приложена по времето на съжителството на майката и бебето с нейния партньор. Но, детето не се извежда от там , тъй като тази мярка е за подпомагане в семейна среда.
В последствие , след ескалират на ситуацията, срещу партньора на майката в полза на детето е издадена незабавна заповед за защита.
С оглед на тази заповед, детето се извежда от дома на партньора на майката и се настанява при бабата по нейна закрила. НО, мярката по по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт не е вдигната или променена, а е останала от предходни събития които нямат общо с настоящите. Т.е има промяна на обстоятелствата. Именно в тази насока ми е и въпроса.
Или да задам по друг начин въпроса.
Кога една мярка по чл. 4, ал. 1, т. 1 от ЗЗДт следва да бъде вдигната или променена. ???? :roll:
nora12345
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Май 2021, 14:25


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron