начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Невъзможност за плащане на издръжка

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот tianaaa » 20 Апр 2023, 19:37

Здравейте,имам въпрос...Осъдена съм да плащам издръжка в размер на 200 лв за едно от децата ми. Работя за 400лв, на 4 часа, тъй като имам още две деца, които отглеждам. Има ли някакъв начин да се възползвам от държавна издръжка и как стоят нещата там, защото вече ми е непосилно да плащам, а ме е страх да не ме осъдят . Разбрах, че се инициира от страната, която получава издръжката, но той държи да ме осъди на всяка цена, като цели да ме съсипе. Нямам имоти, нямам МПС. Съпругът ми с който живея в момента, взима заплата 1500лв, от тях се плаща квартира, сметки, разходи за другите ми две деца и не остават.
Моля за съвети и какво би последвало...
tianaaa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2023, 19:22

Re: Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот svegrigorov » 20 Апр 2023, 22:24

Съдът не го интересува, че работиш на минимална заплата. Подразбира се, че някои хора се осигуряват на по-ниска сума от реално получаваната. Приема, че в разцвета на силите си трябва да изкарваш около средната заплата за страната.

Ако има образувано изпълнително дело срещу теб и няма от къде да се удовлетворят вземанията, взискателят може да поиска изплащането на издръжката да е от общината. Ти ще останеш длъжник и общината ще търси изплатените суми от теб.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот rappvrt » 28 Юни 2023, 09:50

Въпросите, свързани с размера на заплатата и социалното осигуряване, са сложни и се регулират от законодателството във всяка държава. В тези случаи е важно да се консултирате с правен съветник или адвокат, който е запознат със спецификите на законодателството във вашата страна и може да ви предостави информация и съвет, специфичен за вашата ситуация. My AARP Medicare Login
Последна промяна rappvrt на 29 Юни 2023, 07:20, променена общо 1 път
rappvrt
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юни 2023, 14:27

Re: Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот berto » 28 Юни 2023, 11:12

Ако не се лъжа, размерът на издръжката може да се регулира, т.е. в този случай може и да се намали.

Всъщност, трябва да се види какви са условията и дали има още основание за плащане на тая издръжка. Ако бившият Ви съпруг е състоятелен и печели добре, би следвало той да плаща всичко и Вие да не плащате почти нищо или направо нищо. Вижте чл. 140 и следващите от Семейния кодекс. Имайте предвид, че минималната издръжка за дете е 1/4 от минималната работна заплата.
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот ilian_todorov » 04 Юли 2023, 23:51

berto написа:Ако не се лъжа, размерът на издръжката може да се регулира, т.е. в този случай може и да се намали.

Всъщност, трябва да се види какви са условията и дали има още основание за плащане на тая издръжка. Ако бившият Ви съпруг е състоятелен и печели добре, би следвало той да плаща всичко и Вие да не плащате почти нищо или направо нищо. Вижте чл. 140 и следващите от Семейния кодекс. Имайте предвид, че минималната издръжка за дете е 1/4 от минималната работна заплата.

Е, чак пък нищо. :)
Къде пише такова нещо?
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот guest1 » 05 Юли 2023, 13:17

ilian_todorov написа:Е, чак пък нищо. :)
Къде пише такова нещо?

Чувал ли си израза - "Ще вземеш на босия- цървулите"?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1802
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Невъзможност за плащане на издръжка

Мнениеот ilian_todorov » 06 Юли 2023, 00:54

guest1 написа:
ilian_todorov написа:Е, чак пък нищо. :)
Къде пише такова нещо?

Чувал ли си израза - "Ще вземеш на босия- цървулите"?

Чувал съм и това, че от всички дългове най-лошият е издръжката. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron