начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Вписване на нотариален акт в Агенция по вписванията

Казуси за недвижими имоти


Вписване на нотариален акт в Агенция по вписванията

Мнениеот berto » 01 Авг 2021, 10:15

Здравейте, имам следния въпрос - когато нотариус впише нотариален акт в Агенция по вписванията, копията, които се дават на страните имат ли печат "вписано", който да се поставя било от Агенцията, било от нотариуса или нямат?

Предварително благодаря за отговорите :)
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Вписване на нотариален акт в Агенция по вписванията

Мнениеот Melly » 01 Авг 2021, 17:39

berto написа:Здравейте, имам следния въпрос - когато нотариус впише нотариален акт в Агенция по вписванията, копията, които се дават на страните имат ли печат "вписано", който да се поставя било от Агенцията, било от нотариуса или нямат?

Предварително благодаря за отговорите :)

След постъпване на съответния брой актове (на хартиен носител) в регистратурата на АВп, съдията по вписване постановява или да бъде извършено вписване, или постановява отказ.
В случай на положителна по съдържание резолюция, служителят от АВп вписва в карето в горния десен ъгъл на представените от нотариуса актове №... акт, №... том, №... нот. дело, №.. от двойно входящия регистър, датата на вписването в актовите книги.
Този акт нотариусът връчва на приобретателя по сделката.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron