начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Имот в испания при починал близък

Казуси за недвижими имоти


Имот в испания при починал близък

Мнениеот bukso » 27 Яну 2023, 13:49

Здравейте,

моите родители имат апартамент в Испания. След като майка ми почина, с баща ми и брат ми решихме да продадем апартамента. От там познати ни казаха, че трябва първо да се направи прехвърляне, след което има 6 месеца изчакване и процедурата като цяло е много скъпа и мудна.

Дали няма възможност да се продаде апартамента с легализирано удостоверение за наследници, или някакъв друг вариант?

Ние сме Български граждани и живеем в България.
bukso
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2023, 13:45

Re: Имот в испания при починал близък

Мнениеот ivanov_p » 27 Яну 2023, 14:44

Всякакви възможности може да има, но ги знаят адвокати и нотариуси в Испания.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Имот в испания при починал близък

Мнениеот george65 » 09 Юни 2023, 12:24

Здравейте,

Съжалявам за загубата на вашата майка. Когато става въпрос за наследство на имот в чужбина, е важно да се запознаете със специфичните правила и процедури, които се прилагат в съответната държава. В случая с Испания, е възможно да има различни правила и изисквания за наследство на имоти.

Консултирайте се със специалист по недвижими имоти в Испания: Препоръчително е да се свържете с адвокат или специалист по недвижими имоти в Испания, който има опит с наследствени въпроси. Те ще бъдат най-добре запознати с местните закони и процедури и ще ви помогнат с правилната информация и конкретни съвети спрямо вашата ситуация. MyBKExperience Survey Code
george65
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2023, 12:21


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron