начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Измама с недижим имот

Казуси за недвижими имоти


Измама с недижим имот

Мнениеот Мавро Моло » 26 Сеп 2005, 15:00

Предварително благодария на всички, които ми отговорят.
Имот във вилна зона с. Шкорпиловци обл. Варна.
По нотар. акт на продавачите беше съсобственост на двама човека.Междувременно единят починал и има 4 наследника. Бяха подготвени скица от техн.служба за продажба, данъчни оценки и удостовурения за наследници."Брокера" провери устно имота във Варненски окр. съд.Сделката се изповяда пред нотариус.Новият купувач получи нотариален акт. След четири месеца собственика иска виза за проектиране!
Тя му е отказана защото се появил друг собственик. След това се разбира че е водено съдебно дело и нашите продавачи са загубили.
Какво може да се направи?
Мавро Моло
 

Мнениеот исса » 26 Сеп 2005, 15:48

трябвало е да направите писмена справка в Службата по вписванията. Добре е било да се уверите лично пред нотариуса в момента на сделката-нотариусите имат интернет връзка със Службата по вписванията и издават напълно актуални удостоверения. Това е единственият начин да се предпазите от измами. и е достатъчно ефикасен. предполагам, че в Данъчната служба и в Техническата служба или по небрежност, или умишлено някой е "пропуснал" да декларира промяната на собствеността, което предпоставя глоби, но явно това не ги е притеснило. възможно е да са подправили документите. каквите и да са основанията, за съжаление е вече късно да търсите правата си, защото собственикът, който е спечелил делото, е действал добросъвестно и отговорност може да търсите единствено от тези, които са ви продали имота. за съжаление няма да ви е лесно. дано да има някакъв начин. очаквам колегите да се включат в темата и да ви посочат адекватен съвет, ако има такъв....
исса
 

Мнениеот petko » 26 Сеп 2005, 18:29

чакайте малко ,искате да кажете ,че ако аз например извърша такава сделка ,няма да има никакви последствия .
тъй като в момента водя дела за подобен имот и вече ми е писнало да се разправям с разни некадърни продажни магистрати,много ме блазни идеята да го продам преди да е излязло поредното идиотско решение на някой съдия.

на мен дори ми е малко смешно ,минах вече ДВЕТЕ инстанции и никой не се сети да обяви за нищожни документите ми за собственост (сигурно не им стиска )въпреки че упорито губя всички дела.

ако ,наистина е толкова лесно да се реши този проблем ,казвайте смело ,минаха вече две години ,нямам намерение да чакам цял живот "благословията"на "уважаемия" български съд.
petko
 

Мнениеот bleika » 26 Сеп 2005, 18:50

Може би исковата молба по делото не е била вписана, ако беше вписана, щеше да излезе при справката в СВп. Не е ли така, или нещо бъркам? Нали това е смисълът на вписването на един спор за недв. имот - ако сделка е извършена след вписването, то тя не може да се противопостави на новия собственик (страна по делото).
bleika
 

Мнениеот minci » 26 Сеп 2005, 20:42

След изложеното от Вас мога да Ви кажа:
Не вярвайте на брокери.Не сте първия на когото те са казали,че всичко е чисто,но на практика не е.Ако бяха казали истината ,няма предварителен договор,няма и комисионна.
Сто процента ,делото ,за което говорите,е било вписано в "Служба вписване" при ВРС и е могло да се направи справка за състоянието на имота дори и една минута преди подписване на нотариалния акт,ако нотариуса,при който е изповядана сделката е във връзка със службата.
Сделката,за която говорите не е нищожна.Купено е от несобственик,но сделката не е нищожна.От тук нататък ще Ви трябват много време,нерви и пари,защото става въпрос за т.нар вещни дела,които са много мръсни и продължителни.
minci
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Авг 2005, 20:41

Мнениеот Ант » 26 Сеп 2005, 21:02

Извинете, а къде е бил адвокатът ви по време на сделката?

А, за бокерите - все си мисля, че "устната справка" изобщо не е направена или е скрит резултатът от нея.

Ако не е тайна, кой е брокерът?

Има известен смисъл, да го конституирате, като страна в някои от бъдещите си граждански и / или наказателни процеси, които ще водите.
Бих намерил достатъчно основания за претенции.
Иначе, колегата "minci" е прав/-а - тези делца са тежки и протяжни.
А, и "брокерите" не се дават лесно. Най - често, договорът им е "опечен" от друг адвокат, който преднамерено е "изчистил"
основанията за търсене на отговорности от посредника.
Ант
 

Мнениеот мавро моло » 27 Сеп 2005, 10:15

Аз не съм купувачът. Освен това съм инженер. Но ми писна от тази държава и искам да помогна на много близък човек.
Нотариусът се казва Огнян Шарабански, с район град Варна.Той има връзка със съда през нета. Един ден преди изповядането на сделката купувачът и "брокерът" са били при него и въпросната проверка е направена. Все пак има издаден от Варненскиа съд и вписан във същия Нотариален акт. В момента тече следствие за това кой и колко е замесен, но системата е толкова тромава и бавна, че аз не мисля че ще стигне до резултат.

Благодаря на всички .Очаквам още мнения.
мавро моло
 

Мнениеот мавро моло » 27 Сеп 2005, 10:15

Аз не съм купувачът. Освен това съм инженер. Но ми писна от тази държава и искам да помогна на много близък човек.
Нотариусът се казва Огнян Шарабански, с район град Варна.Той има връзка със съда през нета. Един ден преди изповядането на сделката купувачът и "брокерът" са били при него и въпросната проверка е направена. Все пак има издаден от Варненскиа съд и вписан във същия Нотариален акт. В момента тече следствие за това кой и колко е замесен, но системата е толкова тромава и бавна, че аз не мисля че ще стигне до резултат.

Благодаря на всички .Очаквам още мнения.
мавро моло
 

Re: Измама с недижим имот

Мнениеот bozman » 29 Ное 2011, 02:42

За мен тук са неясни доста неща едно от които е действието на нотариуса Шабански. По документи има един съсобственик и четири наследника на другият съсобственик. Тези петимата бяха ли при продажбата или не ? И ако не са били, как Нотариуса финализира сделката, след като реалните от закона пет събственици не присъстват ? Очевидно трябва да има откази от наследство или нещо подобно за останалите четирима неприсъстващи. Ето това ми е интересно, защото този Шабански има и други такива "създадени" нотариални актове почти по същото преме - 2005 г.
Според мен, незапознат с правните норми, брокера прави опит за измама, като предлага имот за продажба при който не присъстват законните собственици, НО главната измама е подписания нотариален акт, делегиран от нотариуса, който според мен е главният измамник по документи.
АКО нотариуса не следи за необходимите законни документи, при покупко-продажбата, какъв е смисъла от тези нотариус, след като може да издаде смякакви ментета и доколко ТАКИВА НОТАРИУСИ са обект на прокурорско следене. Аз съм чувал че варненският Шабански е проводник и Нотариус на мафиотска чета, но едно е да чуеш друго е да видиш. Тези нотариални актове, не са ли ВИДНОТО ?
bozman
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2005, 23:05

Re: Измама с недижим имот

Мнениеот niko_ss1 » 11 Май 2022, 20:54

Цялото семейство сме жертва на строителна и образователна мафия, като разполагаме с осветляващи документи за много лица и институции.Предлагам да се съберем за действия срещу тях.Шарабански,Кънчо Ицков и още няколко са експерти в оправянето на крадени имоти и прочие а службите трябва да бъдат натиснати за да си свършат работата срещу наблюдаваните рецидивисти. Само с трима свидетели и един нотариус може да откраднат, каквото си искат(общинските служители са бонус и допълнително улеснение) а поради неработещи за народа и държавата институции връщането е много по трудно и бавно от краденето(ако въобще стане поради липса на единство,публичност,натиск и контра-съветване).Желаещите да си върнем държавата и законите да звънкат или пишат за друга връзка.Тел: 0886 68 07 76 Николай
niko_ss1
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Мар 2010, 09:55


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron