начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Договор за наем

Казуси за недвижими имоти


Re: Договор за наем

Мнениеот vtorokursnik » 22 Мар 2003, 13:12

6te te pomolja da ne mi izpolzva6 nika
vtorokursnik
 

Re: Договор за наем

Мнениеот hebigatsu » 24 Мар 2003, 16:40

Колеги, я се вземете в ръце.
Знайко е напълно прав. Може да не е напълно изчерпателен, но е прав и му завиждам на търпението да прави изложение на неща, които всеки от нас би трябвало да знае.
Разбира се, че е необходимо изявление за прекратяване на договора, като в конкретния случай говорим за уведомление до наемателя, че наемодателя упражнява правото си по договора.
За да е пълен преговорния материал, трябва да се вземе предвид и чл.236 от ЗЗД, както и обстоятелството, че договорът за наем(освен всичко друго) е и реален.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Re: Договор за наем

Мнениеот alexia » 25 Мар 2003, 15:42

Реален ли е договорът за наем...?
alexia
 

Re: Договор за наем

Мнениеот EBР » 25 Мар 2003, 18:01

А дали не забравят всички, че развалянето /без предварително или последващо съгласие/ е само един от възможните начини за прекратяване на двустранен договор. В посочения договор според мен с взаимното съгласие на страните е предвидена възможност за прекратяване при виновното поведение на наемателя /неплащане на наема/. Не виждам пречка страните по взаимно съгласие да дерогират приложението на чл. 87, като го предвидят още в самия договор или пък се споразумеят допълнително. Изразено е съгласието на двете страни едната от тях да търпи последиците от виновното си поведение, без да може да претендира след изтичането на двумесечния срок насрещната престация, нито пък спазването на чл. 87от ЗЗД.
EBР
 

Re: Договор за наем

Мнениеот znajko » 25 Мар 2003, 23:01

ЕВР,
хайде прочети внимателно по- горе и след това пак пробвай. Помисли също и по въпроса "злоупотреба с право"

[%sig%]
znajko
 

Re: Договор за наем

Мнениеот Baba Yaga » 25 Мар 2003, 23:11

Като си вземеш изпитите по облигационно право и граждански процес ще разбереш. Все пак , ако много бързаш, прочети правната уредба на договора за наем в ЗЗД и глава дванадесета на ГПК
Baba Yaga
 

Предишна

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron