начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Земеделски производител-регистрация

Казуси за недвижими имоти


Земеделски производител-регистрация

Мнениеот elikovacheva » 16 Юли 2015, 18:05

Здравейте,
искам да се регистрирам като земеделски производител. Въпрос 1. Постоянният ми адрес /този в личната карта/ е в София. Мястото, което ще обработвам, е в едно село до Севлиево. Ще сключа договор за аренда, в който съответно ще е посочен постоянния ми адрес в София, тъй като още не съм променяла нищо. Та за да се регистрирам в Севлиево като земеделски производител трябва да сменя постоянния или настоящия си адрес да е в селото? И ако трябва да променя постоянния адрес, проблем ли ще е, че в договора пише адреса ми в София, който преди регистрацията там съответно ще бъде променен?
Въпрос 2. За да се регистрирам като земеделски производител в арендния договор каква дата трябва да е посочена - например ако вписвам договора на 20.07.2015г., в него може ли да е посочено, че действието му започва от 01.10.2015г. /когато започва стопанската година/ до 01.10.2020г. или трябва да напиша, че започва преди датата на вписването?
Въпрос 3. След регистрацията като земеделски производител кога започвам да плащам осигуровки? Веднага след регистрацията или след като вече започне да се осъществява някаква дейност, съответно след като започна да имам някакви приходи?
elikovacheva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2013, 18:48

Re: Земеделски производител-регистрация

Мнениеот orhideq1985 » 16 Юли 2015, 20:48

по въпрос 3
като започне същинската дейност- приходи, разходи .... в 7 дневен срок трябва да подадете декларация в НАП за начало на осигуряването и всеки месец до 25 число да се внасят осигуровки.
orhideq1985
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Авг 2014, 12:22


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron