начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Връщане на депозит

Казуси за недвижими имоти


Връщане на депозит

Мнениеот penkas » 18 Авг 2015, 17:17

Може ли някой да ми каже какво да правя, ако наема апартамент и не живея в него като съм дала месечно предизвестие за напускане. Месеца мина платила съм си наема и остават сметките за ток, които се разбира, че са прекалено много за периода, за който съм живяла тей като съм се нанесла в началото на месеца, но сметките са минимум 10 дена застъпващи се с миналите собственици, които са били четерима и през това време са натрупвали сметки. Като съм и платила такса вход и няма никакви щети в апартамента,защото не е живяно там. Как мога да си върна депозита при тези условия сметката само за топлофикация е 50 лева в летен месец.
penkas
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2015, 17:11

Re: Връщане на депозит

Мнениеот rmikov » 10 Сеп 2015, 14:16

Като начало, да си го искате.
rmikov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юли 2013, 10:21

Re: Връщане на депозит

Мнениеот bird_of_paradise » 11 Сеп 2015, 01:57

Трябва да се научите, че когато ползвате/предавате имот под наем при предаване държането трябва да има детайлизиран приемо-предавателен протокол, в който освен обичайната вехтория, която се предава с имота( стаята), се прави надлежно записване коректни данни ( установени към съответната дата) за показания на електромер и водомер.
Вярвайте, няма нищо по-добро от предварително минимизиране на възможности за бъдещ спор.

Ще си искате наема, ама надали ще го получите доброволно, а в едно дело.... ще похарчите повече, отколкото ще ви възстановят със съдебния акт.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron