начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нотариален акт за земеделска зема

Казуси за недвижими имоти


Нотариален акт за земеделска зема

Мнениеот kitanoff » 23 Сеп 2015, 11:53

Здравейте!

Имам следния казус и благодаря предварително за помощта.

Дядо ми има нотариален акт, за нива, в която той и неговите покойни брат и сестра са вписани като собственици. Той владее целия имот повече от 30 години. Възможно ли е да бъде издаден нотариален акт за целия имот на негово име, или трябва да бъде направена делба с наследниците на брат му и сестра му и да получи част от имота. Не е ли възможно чрез свидетели , затова че е владял целия имот за това време да придобие право на собственост върху целия имот?
kitanoff
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2010, 19:16

Re: Нотариален акт за земеделска зема

Мнениеот kdkrastev1234 » 23 Сеп 2015, 17:24

За да се приеме, че дядо ви владее имота само за себе си, а не и за другите наследници, съдебната практика изисква те да са уведомени за този факт. Почти сигурно, той не ги е уведомил, че счита имота само за свой. Ако е така и той се снабди с нотариален акт за придобиване по давност на целия имот, при оспорване, актът лесно ще падне.
Така че правилното е имотът да бъде делен, с участието на всички наследници.
За повече подробности посетете адвокат.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Нотариален акт за земеделска зема

Мнениеот kitanoff » 23 Сеп 2015, 17:42

Здравейте!

Благодаря за отговора. Другите наследници са уведомени, че той счита имота за свой, но дори и в този случай, туй като те фигурират в нотариалния акт предполагаме невъзможно да се извади такъв само на името на дядо ми за целия имот. Вероятно те трябва изрично да се откажат от правото си на собственост, а ако не го направят да се пристъпи към делба така ли?
kitanoff
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2010, 19:16


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron