начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съсобственост на гараж

Казуси за недвижими имоти


Съсобственост на гараж

Мнениеот ivan_ivanov23 » 28 Окт 2015, 15:20

Дядо ми и баба ми са съсобственици на гараж. Дядо ми иска да го остави на мен, но баба ми иска да го остави на леля ми. Дядо ми реши да ми продаде един вид неговата част и да пробва да накара бабичката да подпише и за нейната ..Гаража се намира в Пловдив, където живея, а леля ми е в София. В случай че стана съсобственик на гаража с леля ми, а тя е в София мога ли спокойно да си го ползвам или да го давам под наем без да й давам обеснения ? знам вариянта да купя нейната част, но съм в обтегнати отношения с нея и не искам да й дам нищо.
ivan_ivanov23
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Окт 2015, 22:08

Re: Съсобственост на гараж

Мнениеот borovinka » 29 Окт 2015, 12:49

Ти нямаш нищо, за да й даваш каквото и да било на лелята, първо.
Съсобствеността не е порок, ама в много случаи (особено при обтегнати роднински отношения) е нежелана.

Баба и дядо са бездялови съсобственици на гаража (туй ще рече, че дядо ти и да иска, не може да ти продаде "неговата половина", щото докато е жива баба ти и двамата са в брак, гаражът е и на двамата общо и нямат половини (не е на по 1/2 част на всеки).
Навивайте бабата да се съгласи (малко внукова обич и внимание биха оказали влияние, струва ми се).
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron