начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Казуси за недвижими имоти


Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 25 Юни 2016, 16:30

Здравейте,преди 6 месеца закупих имот с трайно предназначение на територията-земеделска и начин на трайно ползване-нива.Предприех процедура за промяна на предназначението и установих пречка.Със заповед на общината преди 6 години е удобрен план за застрояване на съседния поземлен имот,като за моя имот е определена зона за техническа инфрасруктура с ширина 10 метра.Това на практика не ми позволява да построя това,което искам.Адвокат ме съветва да изпратя нотариална покана на стария собственик да ми върне парите с обратна покупко-продажба,защото в противен случай ще заведа дело .Като пречината е,че не ме е уведомил,че има такава заповед на общината за този сервитут от 10 метра.Как мислите,ще спечеля ли подобно дело,защото съм убеден,че стария собственик няма да се съгласи да ми върне парите?
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот Melly » 25 Юни 2016, 16:46

val2552 написа:Здравейте,преди 6 месеца закупих имот с трайно предназначение на територията-земеделска и начин на трайно ползване-нива.Предприех процедура за промяна на предназначението и установих пречка.Със заповед на общината преди 6 години е удобрен план за застрояване на съседния поземлен имот,като за моя имот е определена зона за техническа инфрасруктура с ширина 10 метра.Това на практика не ми позволява да построя това,което искам.Адвокат ме съветва да изпратя нотариална покана на стария собственик да ми върне парите с обратна покупко-продажба,защото в противен случай ще заведа дело .Като пречината е,че не ме е уведомил,че има такава заповед на общината за този сервитут от 10 метра.Как мислите,ще спечеля ли подобно дело,защото съм убеден,че стария собственик няма да се съгласи да ми върне парите?

Съвет ли? :D
Ето ти.
Малко е късничко чАдо. Хайде сега, като се упражни някой "колега" на твой гръб, ще разбереш това което ти написах.

П.П. Ако ти трябва преводач, обърни се към адвокат, който разбира от тази материя. Аз пиша така - за разбирачи.
Който разбрал, разбрал. Който не е - ЗДРАВЕ да е!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 25 Юни 2016, 16:52

Не ми е до шеги.Ако има някой колега,който е наясно с подобен казус,моля да сподели какви са ми шансовете да ми върне парите?Все пак не ме е уведомил за въпросната заповед на общината за сервитута.Това не е ли достатъчна пречина да се обезсили нотариалния акт?
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 25 Юни 2016, 18:12

Май никой не се е сблъсквал с подобен казус.
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот ivanov_p » 25 Юни 2016, 19:19

Колегите ти очевидно не знаят, но може да си сигурен, че ще загубиш делото. По-скоро коригирай желанията си по строителството и строй каквото може, каквото искаш ще строиш при следващата сделка.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 25 Юни 2016, 19:41

А защо да загубя делото?Ще изтъкна факта,че при продажбата не ме е уведомил за тази заповед на общината за тази зона за техническа инфраструктура.Това не е ли скрита тежест на имота,който ми е продал?
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 25 Юни 2016, 21:51

Няма ли сериозни адвокати тук с категорично становище по казуса?
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 25 Юни 2016, 21:54

Зона за техническа инфраструктура е,не е сервитут.
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот Melly » 25 Юни 2016, 22:09

val2552 написа:Зона за техническа инфраструктура е,не е сервитут.

Ти прочете ли ОУ на този форум, и ако да - някъде да срещна задължение адвокат да ти снесе отговор на въпросите, а? :evil:

Айде и ти - "У лЕво"!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот bird_of_paradise » 25 Юни 2016, 23:56

val2552 написа:Здравейте,преди 6 месеца закупих имот с трайно предназначение на територията-земеделска и начин на трайно ползване-нива

Не си купил УПИ, а земеделска земя. Това само за прецизност на заглавието.
val2552 написа:Адвокат ме съветва да изпратя нотариална покана на стария собственик да ми върне парите с обратна покупко-продажба,защото в противен случай ще заведа дело .

И ще загубиш- съгласно НА сте се договорили да ти продадат зем.земя, това си купил и точно за зем. земя си броил парите. Земеделска... дето служи за зем. производство и не е в границите на урбанизирана територия.
Всакакви инвестиционни намерения за промяна предназначение и последващо строителство не са предмет на сделката, което предполага и загуба на съдебно дело.

Въпросът е трябвало да бъде проучен преди сделката, но предполагам цената на имота е била примамлива. Нейсе, сега ще сте зем. производител или арендодател.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот val2552 » 22 Сеп 2016, 08:53

Вече установих,че тази зона за техническа инфраструктура е за локален път,който евентуално ще се строи в бъдеще.Това продавачът го е знаел,но не ме е уведомил при продажбата.Това означава,че в бъдеще предстои отчуждаване на част от имота.Това си е недостатък на имотът,не мога да упражня правото си на собственост в пълен обем.Адвокатът ми каза,че имам право да искам разваляне на сделката.Някой може ли да изрази мнение?Притеснява ме факта,че съм купил поземлен имот,с трайно предназначение на територията -земеделска,начин на трайно ползване-нива.
val2552
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2016, 16:06

Re: Разваляне на сделка при покупко-продажба на парцел-нива

Мнениеот sotkanin » 13 Мар 2017, 19:31

Не знам кой ти е адвоката и какво те съветва , но ако заведеш дело няма да го спечелиш.
Тук много добре ти го каза bird_of_paradise , че е трябвало да си проучиш нещата добре преди това.
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron