начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Вписване на сделките в Службата по вписванията

Казуси за недвижими имоти


Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот plplli » 29 Сеп 2016, 23:33

Здравейте, колеги ,
Случайно някой от вас да знае има ли някаква промяна в законовия срок за вписване на сделка на нотариус , подлежаща на вписване( нот. актове, брачни дог., ипотеки, възбрани, искови молби, завещания и т.н.) в Службата ( Агенцията по вписванията) ? Знаете ли сега колко е максималния допустим срок в който нотариус трябва да си впише сделката ? Интересува ме най- вече вписването на актове ,относно недвижими имоти . И по- точно длъжен ли е ли нотариусът да ги подаде за вписване още през същия ден на сделката ?
Очаквам отговор и спокойна вечер, колеги !
plplli
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2014, 19:41

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот Melly » 30 Сеп 2016, 01:36

чл.25, ал.5 ЗННД написа: Нотариусът представя подлежащите на вписване актове в службата по вписванията в деня на тяхното извършване.

Няма мах./мин. срок. Нотариусът става адресат на задължението (вж. по-горе) и трябва под страх от отговорност да представи акта в деня на неговото извършване.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот plplli » 30 Сеп 2016, 08:47

Да, и знам, че е така, но реших, че може да са въвели, някоя промяна, която съм изпуснала . Но явно променяна няма, а някои нотариуси просто не си спазват задълженията относно вписванията .. Благодаря, че ми отговорихте и лек ден!
plplli
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2014, 19:41

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот n_ikito » 30 Сеп 2016, 11:20

Понякога е невъзможно. Практически всяка сделка изповядана след 13-14ч. не може да се заяви за вписване същия ден.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот plplli » 30 Сеп 2016, 20:33

n_ikito написа:Понякога е невъзможно. Практически всяка сделка изповядана след 13-14ч. не може да се заяви за вписване същия ден.

Да, нали именно за това нот. си изповядват сделките с недвижими имоти преди обяд , предимно сутрин. Но има ли възможност нот. да не подава за вписване сделките си в Службата по вписванията на същия ден, а да злоупотребява и да го прави веднъж седмично примерно и това да е абсолютно безнаказано от никого- нито Агенцията по вписванията, нито Нот. Камара ?
plplli
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2014, 19:41

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот ivanov_p » 01 Окт 2016, 11:33

А постановление за възлагане от съд как се вписва?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот plplli » 01 Окт 2016, 12:05

ivanov_p написа:А постановление за възлагане от съд как се вписва?

Постановлението за възлагане се подписва единствено и само от ЧСИ и същото влиза в сила в 7 дневен срок след съобщението до длъжника/длъжниците. Вписва се и длъжника и купувача в Агенцията по Вписванията
plplli
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Фев 2014, 19:41

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот ivanov_p » 01 Окт 2016, 13:17

Може и да е определение или решение, мързи ме да го търся сега, но е от съда по несъстоятелност за проведен търг. Има ли срок да се впише или може да се кара само с него?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот Melly » 01 Окт 2016, 21:11

ivanov_p написа:Може и да е определение или решение, мързи ме да го търся сега, но е от съда по несъстоятелност за проведен търг. Има ли срок да се впише или може да се кара само с него?

Мързелът до никъде не води, Пейчо. Единствената последица е тази, че с всеки изминал ден изоставаш, а и забравяш какво си учил някога в ЮФ.
А, ако знаеш само как обичам мързеливите отворковци... Мани, мани - бЕгай. 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Вписване на сделките в Службата по вписванията

Мнениеот ivanov_p » 02 Окт 2016, 09:46

Много е глупаво да четеш и знаеш неща, които не ти трябват. Аз работя точно и защото не знам всичко, нито смятам да го научавам, ще извадя заверен препис от постановлението, ще го занеса в АВ и ще го дам на съдията, а той ще ме нахока и ще изброи всичко, което трябва да направя и ако има срок ще ми каже да го направя до еди кога си за да не ме глобят. Ще загубя два часа и ще го науча от първо лице.
А и ще вляза в този екшън само ако синдика не иска да свърши цялата работа за 100-200 лв.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта


cron