начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

дарение с допълнителен документ

Казуси за недвижими имоти


дарение с допълнителен документ

Мнениеот teditedi » 12 Окт 2016, 21:56

Здравейте. Баща ми има имот който се води само на негово име. С майка ми и сестрите ми също живеем в него(над 15 години). Баща ми иска да остави дарение след смърта му този имот на мен, а сестрите ми да обещети по друг начин(пари или друг имот). В момета сестрите ми и майка ми са съгласни на това. Въпросът ми може ли да се направи някакъв докумен на който да се разпишат майка ми и сестрите ми че в бъдеще след смърта на баща ми няма да имат право да искат част от този имот и това да е сигурно?
teditedi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Окт 2016, 21:40

Re: дарение с допълнителен документ

Мнениеот teditedi » 12 Окт 2016, 22:15

Да допълня само- пари или имот на всяка от сестрите ми баща ми ще даде веднага, а майка ми няма да бъде обещетявана. А имота аз ще получа с дарение след смърта му. Дали може да се направи някакъв допълнителен документ или да се напише към самото дарение че те са съгласни (майка ми и сестрите ми),че след смърта му няма да имат претенции към имота който ще наследя?

Благодаря предварително!
teditedi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Окт 2016, 21:40


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron