начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Безплатно саниране - условия.

Казуси за недвижими имоти


Безплатно саниране - условия.

Мнениеот chamsi » 26 Окт 2016, 15:17

Здравейте. През февруари 2013 купих апартамент, но така и не успях в двумесечния срок да подам данъчна декларация в общината (или каквато там декларация се подава при покупка) и след това, а днес, а утре, та до сега.. Днес ми казаха, че искат да подават документи за кандидатстване за безплатно саниране. Въпроса ми е това пречка ли ще е че не е регистриран и съответно не съм плащал данъци? И ако ида сега да подам тази декларация, каква ще бъде глобата? Благодаря ви предварително!
chamsi
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Окт 2016, 15:10

Re: Безплатно саниране - условия.

Мнениеот vili_spasova » 24 Ное 2016, 16:55

Съгласно разпоредбите на Закона за местните данъци и такси в двумесечен срок след придобиване на недвижим имот, трябва да го декларирате на свое име в служба "Местни данъци и такси" към съответната община по местонахождение на имота.
Към декларацията следва да се представи и копие от документа за собственост на имота. Възможно е да бъдат изискани и други документи, напр: пълномощно (в случай, че декларацията се подава от пълномощник); и др.
Глобата е в ЗМДТ:

Чл. 123. (1) (Изм. - ДВ, бр. 102 от 2000 г., в сила от 01.01.2001 г., изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) Който не подаде декларация по чл. 14, не я подаде в срок, както и не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства, водещи до определяне на данъка в по-малък размер или до освобождаване от данък, се наказва с глоба в размер от 10 до 400 лв., а юридическите лица и едноличните търговци - с имуществена санкция в размер от 500 до 3000 лв., ако не е предвидено по-тежко наказание.

А за санирането не мисля, че е пречка. Все пак подайте декларацията, макар и по-късно.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron