начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Паркоместа в собствен вътрешен двор на кооперация

Казуси за недвижими имоти


Паркоместа в собствен вътрешен двор на кооперация

Мнениеот aneliabg » 09 Ное 2016, 11:22

Здравейте,

Моля за съвет относно правата ми в следния съседски спор за паркоместа във вътрешен двор на жилищна кооперация в Пловдив.
По нотариален акт съпругът ми притежава апартамент в сградата, с прилежащи части 15,381% идеални части от общите части на сградата. По проект сградата е с един двоен гараж, офис и пет броя паркоместа в двора. Въпросните 15,381% идеални части са от поземления имот по кадастралната карта с площ от 234 кв. метра. Никъде не е посочено коя част от двора е точно наша.
На 2 от съседите обаче в нотариалните актове изрично е посочено кои са техните "паркоместа" от двора (без никой някога да ни е питал).
На чертежа на двора на сградата са обозначени 5 броя паркоместа (но реално 3 от тях пречат на останалите 2, които вече някой е преписал на съседите без наше съгласие). Днес въпросните съседи твърдят, че аз нямам право на паркирам в двора (нито на "техните" паркоместа, нито на едно от останалите 3 по чертеж) защото им преча.
Имам ли право на обезщетение по чл. 32 ал.2 от закона за собствеността? Какво бих могла да направя за да оспоря нотариалните актове на съседите и да докажа, че и аз имам право да паркирам в двора?

Благодаря предварително!
aneliabg
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2016, 11:04

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron