начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дарение на имот

Казуси за недвижими имоти


Дарение на имот

Мнениеот ardosla » 23 Дек 2017, 11:51

Имам следния въпрос-притеснение: желая да ми се прехвърли имот чрез дарение от моите родители като те запазят право на ползване. Целта на прехвърлянето е да предпазя имота от бъдещи действия на баща ми поради определени хазартни деяния.
Въпроса ми е:
към момента на дарението на имота, никой от родителите ми няма ипотеки и кредити, ще се предпази ли имота от евентуални бъдещи вземания след като имота ми е дарен? Нямам опасения от връщането му по желание на родителите ми или роднини, а единствено предпазване от евентуални бъдещи вземания ако баща ми продължи в същото русло... не разполагам с пари за покупко продажба, затова сме се спрели на дарение

Предварително благодаря за отделеното ви време и внимание. всяко мнение ще ми е от полза
ardosla
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2017, 11:45

Re: Дарение на имот

Мнениеот ardosla » 01 Яну 2018, 12:58

Моля някой ако може да сподели мнение
ardosla
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2017, 11:45

Re: Дарение на имот

Мнениеот bvoykov » 01 Яну 2018, 19:32

Ако към момента на прехвърляне никой от Вашите родители няма висящи задължения към други лица, на практика няма опасност от това някой да насочи изпълнение срещу имота след неговото прехвърляне. Той ще се води само и единствено на Вашето име и поради това няма как бъдещите кредитори на родителите Ви да го застрашат със свои претенции, защото длъжникът няма да сте Вие. С други думи, отговорът е да, ще се предпази имотът от бъдещи вземания. Това е поне моето мнение въз основа на изложената информация.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron