начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Престъпно деяние или всичко е в реда на нещата?

Казуси за недвижими имоти


Престъпно деяние или всичко е в реда на нещата?

Мнениеот jimmyz » 17 Яну 2019, 12:46

Здравейте! Аз съм собственик по наследство на 8/12 и.ч. от първи етаж на дву етажна къща в центъра на София. Имотът ми е присвоен от лице, което няма роднинска връзка и не ме допуска в имота.
Ето и фактологията:
Прадядо ми купува парцел с построена в него ЕДНОЕТАЖНА КЪЩА 51кв.м през 1923г. Къщата е построена във вътрешната част на двора. През 30-те години построява друга ДВУЕТАЖНА КЪЩА 58кв.м в предната част на двора (към улицата).
През 1956г. наследниците му продават вътрешната ЕДНОЕТАЖНА КЪЩА с половината от дворното място на чужд човек с когото нямат роднинска връзка. Наследниците на прадядо ми вече нямат нищо общо с ЕДНОЕТАЖНА КЪЩА!!!
През 1975г. наследниците разделят ДВУЕТАЖНАТА КЪЩА с протокол за доброволна делба.
През 2000г. собственикът на ЕДНОЕТАЖНАТА КЪЩА я продава на друго лице, не свързано с наследниците на прадядо ми.
През 2007г. научавам, че баща ми е "продал" (кавичките са защото 10 дни по-късно е намерен мъртъв във входа на къщата и защото всички документи са у брат му) наследствените си права по майчина линия с договор за продажба на наследствени права на лицето "А" за сумата от 3000лв.
При продажбата са използвани НОТ. АКТ от 1923г.(където ДВУЕТАЖНА КЪЩА НЯМА) , данъчна оценка за ПЪРВИ ЕТАЖ НА ДВУЕТАЖНА КЪЩА и удостоверение за наследници.
В нот. акт на лицето "А" е записано, че е собственик на 1/8ид.ч от ЕДНОЕТАЖНА КЪЩА И ЦЯЛОТО ДВОРНО МЯСТО!!!!!!!!
1. Лицето собственик на ЕДНОЕТАЖНАТА КЪЩА НЕ Е СТРАНА ПО СДЕЛКАТА, но 1/8 от неговата къща и част от дворното му място са продадени!!!
2. Чрез наследствени права, които наследниците на прадядо ми НЯМАТ се препродава къща, която не е тяхна!
3. При продажбата е използвана данъчна оценка за ПЪРВИ ЕТАЖ ОТ ДВУЕТАЖНА КЪЩА!
През 2007г. стартирах гр. д. за обявяване на сделката за нищожна. С този си акт аз станах ищец за 1/8ид.ч. от къщата и двора на комшията!?!?!?
През 2008г. лицето "А" заменя СОБСТВЕНАТА СИ 1/2ИД.Ч ОТ ПЪРВИ ЕТАЖ НА ДВУЕТАЖНА КЪЩА за електроуред с лицето "Б" !
То поставя СОД на първият етаж и не допуска никого там и до ден днешен.
Законната ми съсобственичка, жената на чичо ми не фигурира никъде и не се оплаква от това.
Аз през 2010г. си извадих КНА за 5/12ид.ч от първия етаж на двуетажна къща (3/12 от дядо ми по бащина линия и 2/12 като син по наследство на чичо ми).
В момента Първия етаж на двуетажната къща е с 4 нотариални акта!?!!?
1. Този на лицето "А"
2. Този на лицето "Б"
3. Моят КНА
4. Този на комшията от 2000г., тъй като неговото дворно място е вписано в моята персонална партида в АП.

Въпросът ми е: има ли престъпно деяние в цялата документна измама или прекрояването на парцели и местенето на етажи от къщи в други дворове е нормално и е в реда на нещата?
jimmyz
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Дек 2009, 02:02

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


cron