начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Придобиване на имот по давност.

Казуси за недвижими имоти


Придобиване на имот по давност.

Мнениеот vladogb » 14 Фев 2019, 19:36

Здравейте става въпрос за къща, която се дели на двама преки наследници, който са баба ми и вуйчо ми и 10 други наследника (лели, деца на лели, трети братовчеди и така) имота се стопанисва от роднините ми повече от 10 години, като със сигурност има бележки за платен данък за годините назад, ток, вода и така нататък. Имаме скица, но нотариален акт няма. Търсихме по регистри, но копие няма. Има и свидетели от къщите около имота готови да съдействат. Така може ли да се извади нотариален акт на роднините ми, и вече документално всичко да е наред. Благодаря предварително.
vladogb
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Фев 2019, 19:25

Re: Придобиване на имот по давност.

Мнениеот sylviapetkova » 19 Фев 2019, 14:20

Здравейте.
При 10 годишно давностно владение може да се отиде при нотариуса в района, на който се намира имотът и да се иска издаването на констативен нотариален акт. Ще трябва пред нотариуса да се представят доказателства за 10 години непрекъснато владение - документи за платени данъци, битови сметки, извършени ремонти и др. Добре е също да се посочат свидетелите (за предпочитане съседи на имота), а нотариуса ще прецени дали да ги разпита.
Повече информация по темата можете да намерите ето тук:
https://www.petkovalegal.com/kak-se-pri ... o-davnost/
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55

Re: Придобиване на имот по давност.

Мнениеот miko_pk » 19 Фев 2019, 14:55

Айде, поредната гладна въшка. Страшно ми е жал да гледам измършавялата адвокатура как се предлага по форумите. За тук вече си закъсняла, другите отдавна се предлагат за без пари.
Сладурче, други услуги срещу заплащане предлагаш ли? Нека дипломата си стои на стената в рамка и табелката няма да ми пречи, да свършим.....работа по същество!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Придобиване на имот по давност.

Мнениеот Melly » 19 Фев 2019, 22:18

miko_pk написа:Айде, поредната гладна въшка. Страшно ми е жал да гледам измършавялата адвокатура как се предлага по форумите. За тук вече си закъсняла, другите отдавна се предлагат за без пари.
Сладурче, други услуги срещу заплащане предлагаш ли? Нека дипломата си стои на стената в рамка и табелката няма да ми пречи, да свършим.....работа по същество!


Модератор, администратор,

До кога ще допускате в този правен форум да се ръсят подобни изрази от този юзър?
Lex.bg все повече заприличва на свърталище, където юрист създава впечатление на някаква "мижитурка" намерила хранителна среда за своята неудовлетвореност от професионалното си развитие.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Придобиване на имот по давност.

Мнениеот miko_pk » 19 Фев 2019, 23:31

Поредният донос! Поредната клевета! Браво! Поздравявам те за "адекватната" реакция! Няма да падам толкова ниско, че да коментирам... Не желая да се цапам с помията, с която преяждате по мой адрес всекидневно.
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron