начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

мерки за подсигуряване срещу отстраняване от имот

Казуси за недвижими имоти


мерки за подсигуряване срещу отстраняване от имот

Мнениеот potrebitel923 » 09 Май 2019, 15:10

Здравейте, купих преди години къща, като пред нотариус записахме половината от нея на жена, с която живеех на семейни начела(без брак) от нея имам 2 деца, като най малкото е на една година.Разделихме се, и предложих да и купя апартамент, като в замяна ми прехвърли нейният дял от къщата ми, за която тя не е давала никакви пари във времето.Прехвърлихме нейния дял с договор за покупко продажба, тя си получи парите и си закупи апартамент на нейно име.След това започна да ме изнудва за пари над издръжката и започна да ме заплашва с какво ли не, както и да пуска безумни жалби в полицията.Притеснявам се да не продаде или прехвърли нейното жилище и по съдебен път да се настани отново в къщата ми, като след това изкара ограничителна заповед и ме изгони до навършването на пълнолетието на по малката ми дъщеря.Обмислям вариант да го прехвърля чрез дарение на роднина, но се притеснявам да не ни се развалят отношенията с годините, както и да не изгубя имота си по някакъв начин чрез запор на роднината или друга причина.Моля за съвет как мога да си осигуря спокойствие по някакъв начин.Благодаря Ви предварително
potrebitel923
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2019, 13:50

Re: мерки за подсигуряване срещу отстраняване от имот

Мнениеот propensity » 11 Май 2019, 02:49

Въобще няма какво да го мислите.

При фактическо съжителство, каквото е било при вас, родителят, който се грижи за децата, няма право да претендира за ползването на семейното жилище, ако то е собственост на другия родител и/или на трето лице. Тази възможност съществува при развод.

Нещо, което вашата бишва партньорка навярно е знаела, с което правилно е предприела купуването на имот за нуждите за живеене.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: мерки за подсигуряване срещу отстраняване от имот

Мнениеот potrebitel923 » 13 Май 2019, 11:19

Мисля, че имаше "вратичка" в закона че при невъзможност за осигуряване на жилище, в което да се отглеждат децата може да се използва това на другият родител.
potrebitel923
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2019, 13:50


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron