начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

наемодател задържане на вещи на наемател заради наем

Казуси за недвижими имоти


наемодател задържане на вещи на наемател заради наем

Мнениеот 1978chevroletcheyenneblazerk5 » 23 Май 2020, 18:09

Здравейте


Става на въпрос за случай на вещи собственост на наемател задържани от наемодателя поради неплатен наем

за плащането на наемите не са давани разписки че е плащан наем и мисля че като не издавана разписка за платен наем мисля че се укриват доходи от наем на жилище които не са обложени с данък

аз мисля че това че няма касов бон /разписка /бележка за плащане на наем на жилище е достатъчно основание да се направи данъчна проверка дали наема от жилището на наемодателя се облага с данък дали доходите от наема на жилището на наемодателя са декларирани за облагане с данък
и може ли наемодателя да бъде санкциониран от нап затова че не издава касов бон за платен наем за жилище от наемател на наемодателя ?



и може ли задържане на вещи от наемодателя които задържани вещи са собственост на наемателя да се докаже е незаконно и неправомерно без заповед или нареждане като за пример давам по законен начин по които се отнема взима собственост вещи и имущество ?

мина ли са 5 години откакто задържаните вещи са при наемодателя ако се заведе дело за незаконно задържане на вещи на наемател от наемодателя ще има ли резултати ?

може ли да се подаде жалба че наемодателя е задържа вещи на наемателя след като не живее в имота под наем?

и къде и към кого /коя институция мога да се обърна относно подаване на жалба за неправомерно и незаконно задържане на вещи от наемодателя които задържани вещи са собственост на наемателя ?

и може ли да се спечели дело за относно неправомерно и незаконно задържане на вещи на наемателя като се има в предвид че не е издавана касова бележка/касов бон /разписка за платен наем и се направи проверка в нап че парите от наем които се плащат за жилище под наем в което сме живяли , има договор на наем които е на името на майка ми ,майка ми се премести да живее на друго място аз и още един човек останахме да живеем в жилището под наем след изтичане на договора за наем ?


трябва и необходимо ли е да има констативен документ които описано всички вещи които са собственост на наемателя за да се докаже собственост на задържаните вещи са наемателя които задържани вещи са при наемодателя ?


има ли давност за задържани вещи от наемодателя които задържани вещи са собственост на наемателя ?


необходимо ли да се направи консултация с адвокат относно този случай задържане на вещи от наемодателя които задържани вещи са собственост на наемателя ?


кажете и помогнете ми относно този проблем с задържане на вещи от наемодател които вещи са собственост на наемателя заради неплатен наем
1978chevroletcheyenneblazerk5
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2020, 16:51

Re: наемодател задържане на вещи на наемател заради наем

Мнениеот ivanov_p » 26 Май 2020, 10:50

Не е необходимо вие да се консултирате с адвокат, защото трудно формулирате въпроси, достатъчно е да му занесете документите и да му кажете какво искате, без въпроси! Ако искате отговори на въпросите си може да отидете да слушате лекции в университета.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: наемодател задържане на вещи на наемател заради наем

Мнениеот 1978chevroletcheyenneblazerk5 » 29 Май 2020, 18:43

ivanov_p написа:Не е необходимо вие да се консултирате с адвокат, защото трудно формулирате въпроси, достатъчно е да му занесете документите и да му кажете какво искате, без въпроси! Ако искате отговори на въпросите си може да отидете да слушате лекции в университета.




ОК ЩЕ КОНСУЛТИРАМ ВЪПРОСА С АДВОКАТ НЯМА ПРОБЛЕМ
1978chevroletcheyenneblazerk5
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2020, 16:51


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron