начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Казус относно нотариален акт

Казуси за недвижими имоти


Казус относно нотариален акт

Мнениеот teo_76 » 02 Сеп 2020, 13:21

Привет на всички участници във форума. Както се казва лошото не ходи по гората а по хората, та и при мен така. Проблема е следния: притежаваме имот за който имаме нотариален акт от далечната 1995г. /до тук всичко е ОК/ подаваме искане за издаване на скица и хоп ГРЕДА, нашия имот не фигурира в агенцията по кадастър, излиза един по-голям парцел от който трябва да се отдели нашия за който имаме нотариален акт и пазим всички документи за платени суми необходими за издаването му. Само че геодезист-а в общината не можел защото не разпознавал парцела. Наистина през 1995г все още няма заснет кадастрален план на района, но нали точно за това имаме нотариален акт, който сам по себе си е документ доказващ собственост. Как така не е отразен в днешно време, НЕЗНАМ. След доста посещения и доста въпроси в общината и кметството резултата е НУЛЕВ. А имота си е там където си е бил винаги обграден с ограда облагородяван от 1995 до сега, дори има и построена дъсчена сграда в него, която е упомената в нотариалния акт.Всички в общината и кметството на населеното место вдигат рамене. Какво да правя, моля за съвет и помощ! Предварително благодаря на всички отзовали се !
teo_76
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 28 Сеп 2010, 10:41

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот sunrise » 02 Сеп 2020, 14:10

А има ли влязла в сила кадастрална карта за района към Агенцията за кадастър, не общината?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот jhoro » 02 Сеп 2020, 14:19

Здравейте!
Нищо ново или страшно няма! От много време, в тази област се действа на принципа - „Га не сме са ус*али - че ся ли?“
Просто отидете при някой нотариус и следвайте съветите му!
Запасете се с пари, време, спокойствие и ... валидол (или нещо подобно).

Пп. В момента съм в процедура по „отстраняване несъответствия между съществуващ НА и кадастрална карта“ (цитата не е точен).
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот sunrise » 02 Сеп 2020, 15:03

jhoro написа:Здравейте!
Нищо ново или страшно няма! От много време, в тази област се действа на принципа - „Га не сме са ус*али - че ся ли?“
Просто отидете при някой нотариус и следвайте съветите му!
Запасете се с пари, време, спокойствие и ... валидол (или нещо подобно).

Пп. В момента съм в процедура по „отстраняване несъответствия между съществуващ НА и кадастрална карта“ (цитата не е точен).

Цъ, не му трябва нотариус, а геодезист и вероятно адвокат. Иначе, ясно, че искате да се излагате, ама не го правете на гърба на хората все пак.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот Melly » 02 Сеп 2020, 15:08

teo_76 написа:Привет на всички участници във форума. Както се казва лошото не ходи по гората а по хората, та и при мен така. Проблема е следния: притежаваме имот за който имаме нотариален акт от далечната 1995г. /до тук всичко е ОК/ подаваме искане за издаване на скица и хоп ГРЕДА, нашия имот не фигурира в агенцията по кадастър, излиза един по-голям парцел от който трябва да се отдели нашия за който имаме нотариален акт и пазим всички документи за платени суми необходими за издаването му. Само че геодезист-а в общината не можел защото не разпознавал парцела. Наистина през 1995г все още няма заснет кадастрален план на района, но нали точно за това имаме нотариален акт, който сам по себе си е документ доказващ собственост. Как така не е отразен в днешно време, НЕЗНАМ. След доста посещения и доста въпроси в общината и кметството резултата е НУЛЕВ. А имота си е там където си е бил винаги обграден с ограда облагородяван от 1995 до сега, дори има и построена дъсчена сграда в него, която е упомената в нотариалния акт.Всички в общината и кметството на населеното место вдигат рамене. Какво да правя, моля за съвет и помощ! Предварително благодаря на всички отзовали се !

Обърнете се към адвокат!
Включването на потребителя "jhoro" e едно правно нищо - много думи, нищо по същество! Не му обръщайте внимание - замърсява форумната среда.

Допълвам: Колегата sunrise ви е дала точна насока.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот teo_76 » 03 Сеп 2020, 15:37

Благодаря за съветите. В четвъртък следващата седмица имам уговорен час с фирма която се занимава точно с такива казуси и точно за този район в който е имота. Ще пиша за резултата и въобще за развитието на проблема. Спорен ден на всички!
teo_76
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 28 Сеп 2010, 10:41

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот jhoro » 03 Сеп 2020, 16:36

teo_76 написа:Благодаря за съветите. В четвъртък следващата седмица имам уговорен час с фирма която се занимава точно с такива казуси и точно за този район в който е имота. Ще пиша за резултата и въобще за развитието на проблема. Спорен ден на всички!

Добре! Ще очакваме да споделите подробности по развитието! Без лични данни, естествено!
Защото
sunrise написа:Цъ, не му трябва нотариус, а геодезист и вероятно адвокат. Иначе, ясно, че искате да се излагате, ама не го правете на гърба на хората все пак.

Много ми е интересно, как ще стане НА ... без нотариус?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот nikodim77 » 03 Сеп 2020, 17:59

Ще се включа в тази тема за да дам отговор на въпрос, който не е на място, глупав е, но все пак е зададен.:
„...как ще стане НА ... без нотариус?”

Отговоът/ите/ е във встъпителния пост на питащия:
„притежаваме имот за който имаме нотариален акт...”
„...но нали точно за това имаме нотариален акт, който сам по себе си е документ доказващ собственост.”


Айде да се позсрами този с тъпите си въпроси - жалкият!!! :cry: :oops:
Има участници в този форум, след които е дръзко, смело, но и нахално да се пише, освен с ясно и коректно издържан пост!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот jhoro » 03 Сеп 2020, 18:26

nikodim77 написа:Ще се включа в тази тема за да дам отговор на въпрос, който не е на място, глупав е, но все пак е зададен.:
„...как ще стане НА ... без нотариус?”

Отговоът/ите/ е във встъпителния пост на питащия:
„притежаваме имот за който имаме нотариален акт...”
„...но нали точно за това имаме нотариален акт, който сам по себе си е документ доказващ собственост.”


Айде да се позсрами този с тъпите си въпроси - жалкият!!! :cry: :oops:
Има участници в този форум, след които е дръзко, смело, но и нахално да се пише, освен с ясно и коректно издържан пост!!!

Хайде - преди да си толкова категоричен - чети!
jhoro написа:Пп. В момента съм в процедура по „отстраняване несъответствия между съществуващ НА и кадастрална карта“ (цитата не е точен).

Конкретен случай! Има НА, но има съществена разлика, между посоченото в НА (като площ) и посоченото в кадастъра (скицата).
Нещо да кажеш???
Какво точно доказва този НА, при положение, че имота не е идентифицируем???
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот Melly » 03 Сеп 2020, 20:47

jhoro написа:
nikodim77 написа:Ще се включа в тази тема за да дам отговор на въпрос, който не е на място, глупав е, но все пак е зададен.:
„...как ще стане НА ... без нотариус?”

Отговоът/ите/ е във встъпителния пост на питащия:
„притежаваме имот за който имаме нотариален акт...”
„...но нали точно за това имаме нотариален акт, който сам по себе си е документ доказващ собственост.”


Айде да се позсрами този с тъпите си въпроси - жалкият!!! :cry: :oops:
Има участници в този форум, след които е дръзко, смело, но и нахално да се пише, освен с ясно и коректно издържан пост!!!

Хайде - преди да си толкова категоричен - чети!
jhoro написа:Пп. В момента съм в процедура по „отстраняване несъответствия между съществуващ НА и кадастрална карта“ (цитата не е точен).

Конкретен случай! Има НА, но има съществена разлика, между посоченото в НА (като площ) и посоченото в кадастъра (скицата).
Нещо да кажеш???
Какво точно доказва този НА, при положение, че имота не е идентифицируем???

Пак ли ти бре?
Призовавам авторът на темата и Никодим да не се поддават и да влизат в обяснителен режим по отношение на въпросите на спамера jhoro.
Освен че доказва дефицит на правни познания (съмнявам се и дали има завършен академичен курс по право), той е и нахален до безобразие, като пълни темите с неотносими и неадекватни въпроси.
viewtopic.php?f=7&t=67527&p=605062#p605040
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот nikodim77 » 03 Сеп 2020, 20:51

Еееиий Аланкоолу бе,
ТИ ЧЕТИ!!!
Какъв НА, какви процедури бре! Sunrise написа, Mели потвърди, аз също, но ти си знаеш твоето...!?! Е нЕма такъв юзър като теб. У врАчанско на такива им казват „непреборен”
Ясно и точно е, че на питащия му трябва съдействие от геодезист и нещата ще се случат в АГКК. Ще се осъществи съответната процедура и толкова!
Да, пишейки „осъществи съответната процедура...” подкрепям и срещата с адвокат поради специфики, които се крият във въпроса на питащия. С оглед осъществяване на процедурите и анализ над спецификите, евентуално може да се говори за нотариус, но не и така както ти опитваш да вмениш (да тролиш). Да, има опции, кото предполагат нотариални действия, но при друг вид казус; имот – кадастър...
Започнах с – "ЧЕТИ", чети ЗКИР и наредбите му, ЗС, ТР. на ВКС и съд.практ. ... абе чети бе!!!
Ооо и още нещо, като четеш вниквай и интерпретирай правилно прочетеното!!!

пп. Привет Мели,
Докато съм пишел постът си ти си постнала своя. Да, права си! И аз не желая да влизам в обяснения , еле па с него, но и не мога да прием, че има толкова...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот jhoro » 03 Сеп 2020, 22:03

Melly написа:… съмнявам се и дали има завършен академичен курс по право …

Охо - намеци за „ценз” ли виждам?
Сещаш ли се, че „ценз” и „цензура” са много близки понятия?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот Melly » 04 Сеп 2020, 10:32

jhoro написа:
Melly написа:Пак ли ти бре?
Призовавам авторът на темата и Никодим да не се поддават и да влизат в обяснителен режим по отношение на въпросите на спамера jhoro.
Освен че доказва дефицит на правни познания (съмнявам се и дали има завършен академичен курс по право), той е и нахален до безобразие, като пълни темите с неотносими и неадекватни въпроси.

Охо - намеци за „ценз” ли виждам?
Сещаш ли се, че „ценз” и „цензура” са много близки понятия?
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот sunrise » 06 Сеп 2020, 11:24

jhoro написа:
Melly написа:… съмнявам се и дали има завършен академичен курс по право …

Охо - намеци за „ценз” ли виждам?
Сещаш ли се, че „ценз” и „цензура” са много близки понятия?

Само в обърканите понятия в главата Ви! И да, за някои работи с трябва ценз. Ако е въпрос на логорея, не му е тук мястото. Хората разчитат все пак на адекватни съвети.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот jhoro » 06 Сеп 2020, 21:12

Оф ... Аман бе! Карате ме да обяснявам елементарни (уж) неща!
Ценз, като образование - независимо дали завършено или не семестриално, хабилитации и прочие - се иска във „Форума за юристи“!
Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.

Другите раздели са достъпни след „проста“ регистрация!
Макар, че виждам как все подтиквате питащите към адвокатските кантори! А български юридически пълномощник, да работи безплатно - НЯМА! Даже и услугата да е по „Закона за правната помощ“ - същата пак е платена. Просто не е от ползващия, а от държавата - чрез държавната администрация!
В тази територия, няма такова нещо като „Citizens Advice“!!!
Аз давам само насоки - даже не и съвети! Ама напълно безплатно и максимално добронамерено!

И нещо по темата!

Това, че имате НА за имот, който не фигурира в агенцията по кадастър, означава само:
Вие притежавате нещо, някъде там! Няма идентификатор, няма репери, няма граници, няма съседи ...
На практика - няма нищо!

Къде точно е вашата земя? В източния или западния, в северния или южния край на по-големия парцел? Или в средата? А достъпа - през къде е? А лицето на вашия парцел?
Вече казах

jhoro написа:Пп. В момента съм в процедура по „отстраняване несъответствия между съществуващ НА и кадастрална карта“.

Въпросния имот (за който тече процедура) има всичко казано - идентификатор, репери, граници, съседи. Поради разликата във времето между издаване на НИ и изготвяне на кадастралната карта (близо 40 години), площите посочени в двата документа се различават с 20%. В момента се води нотариално дело, което трябва да завърши с издаване на КНА!

Пп. Пропуснах да кажа, че съм участвал в поземлена комисия, по ЗСПЗЗ. Много добре знам, как се издирв - в землището на село Долно Нанагорнище, местност „Кучи г*з” - имот (бивша нива). За който има „Документ за,собственост”, но никой не знае къде е!
Бившите собственици и съседи отдавна не са живи, наследниците - омат мъгляви спомени. Търсят характерни дървета, а целия терен е самозалесен …
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот Melly » 06 Сеп 2020, 23:38

jhoro написа:Оф ... Аман бе! Карате ме да обяснявам елементарни (уж) неща!
Ценз, като образование - независимо дали завършено или не семестриално, хабилитации и прочие - се иска във „Форума за юристи“!
Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.

Другите раздели са достъпни след „проста“ регистрация!
Макар, че виждам как все подтиквате питащите към адвокатските кантори! А български юридически пълномощник, да работи безплатно - НЯМА! Даже и услугата да е по „Закона за правната помощ“ - същата пак е платена. Просто не е от ползващия, а от държавата - чрез държавната администрация!
В тази територия, няма такова нещо като „Citizens Advice“!!!
Аз давам само насоки - даже не и съвети! Ама напълно безплатно и максимално добронамерено!

И нещо по темата!

Това, че имате НА за имот, който не фигурира в агенцията по кадастър, означава само:
Вие притежавате нещо, някъде там! Няма идентификатор, няма репери, няма граници, няма съседи ...
На практика - няма нищо!

Къде точно е вашата земя? В източния или западния, в северния или южния край на по-големия парцел? Или в средата? А достъпа - през къде е? А лицето на вашия парцел?
Вече казах

jhoro написа:Пп. В момента съм в процедура по „отстраняване несъответствия между съществуващ НА и кадастрална карта“.

Въпросния имот (за който тече процедура) има всичко казано - идентификатор, репери, граници, съседи. Поради разликата във времето между издаване на НИ и изготвяне на кадастралната карта (близо 40 години), площите посочени в двата документа се различават с 20%. В момента се води нотариално дело, което трябва да завърши с издаване на КНА!
Под черта ------------------------------------------------------
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!

- :lol: :lol: :lol: гОлем пр*З.

:idea: :idea: :idea: viewtopic.php?f=7&t=67527#p605085;
:!: :!: :!: posting.php?mode=quote&f=7&t=67527&p=605087#pr605059
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот nikodim77 » 07 Сеп 2020, 00:43

Ееий! Жоро! Може ли да си толкова нагъл, безочлив , че и **ост!?!
КАК НЕ ТЕ Е СРАМ БЕ?! Как не те е срам да кажеш (напишеш) на някого, че на практика няма нищо???!!?! Срам и позор! Наистина прекали и се оказа, че си голям ****ук!
Колко участници ти пишем, да престанеш, кой с намеци, кой директно... дори и обиди се сипят вече към теб, но ти – не и не!!!
Пак се питам и се чудя; как може на човек, разполагащ с НА, който е поставил начало на процедура в релация със закона за да си оправи проблема, ти да му пишеш, че няма нищо?!? Това не е истина..!!!!??
Преди време си позволих подобен остър и нелицеприятен език и тон към друг участник, който се държеше арогантно и масово обиждаше питащите и останалите съфорумци, включая и мен. Но между вас има огромна разлика!: Когато той решеше, даваше точни и конкретни отговори. Завършил е „Право” и е компетентен!!! Докато ти? Ти не отправяш обидни епитети, но с поведението си по-конкретно писаниците ти, обиждаш интелигентността на питащи и отговарящи! Това, повярвай ми е по-обидно от епитетите „*утко” или „*ебил” или др. подобни.
Седнал да ми пише за ценз, цензура, свободен форум и други алибализми, с които всъщност успокояваш себе си, ако въобще осъзнаваш какво правиш...!
И продължаваш да бълваш несъстоятелни доводи:
Никой не те кара да обясняваш елементарни (уж) неща! И да развиваш на тукашната аудитория „лекции” и дефиниции по отношение на „ценз” (какъвтo ти явно нямаш), образование (?!?) ит.н.
Форум за юристи? Дооообре, че и там не си се намърдал...!!!
Това, че се поставят теми от участници и гости във форума свободно (след регистрация, която наричаш „проста”) не означава, че като свободен форум следва „свободно” да се ръсят съвети, на които им се придава вид, че са от юрист или поне от лице с такава култура и познания! Уви, при теб изброените липсват! Всеки път когато, някой ти посочи твои небивалици, и те помоли да се спреш, ти обръщаш думите в „цензура” в свобода на слово в свободен форум и т. н. – все оправдания...! Не Жоро, не! Това твоето е свободия!?!
Да ще се подтикват част от питащите към специалист – адвокат, защото в голяма част от казусите, които предлагат са не толкова елементарни, колкото изглеждат на „юзъри” като теб. Голяма част от казусите предполагат повече информация, която може и да е лична или съдържаща лични данни, които не са за публичното пространство.
Давал си само насоки, но не и съвети?!?!?!? Ти ли бе? Ти ли не даваш съвети?!? Мога един ферман да отделя от твоите „псевдо” съвети, и ако не беше поправян от отявлени юристи, а дори и от мен, вероятността някой, получил твой „съвет” да се тегли куршума е огромна!!!
Писах, че добронамереността понякога е убийствена! Това не е добронамереност, това е нахалство, безочие и тъпотия да подаваш на някого горещ ръжен, но да му казваш, че си го извадил току що от студен кладенец.
И това, което си постнал и се превежда като „Съвети за гражданите” го има на сайта на почти всяка държавна администрация (институция), дори и по настоящата тема, в която си се намърдал като дерибей.
Безплатно? Ами много истински юристи, че дори и аз предлагаме б е з п л а т н и н а с о к и, а понякога и съвети, но издържани след прочит и проверка на относимите текстове към поставения проблем. ( Понеже се сложих и мене към коректно-отговарящите, ще вметна, че аз също понякога греша и то грубо, но признавам и отчитам грешката си, а и моля за извинение)
Жоро, имаш ли поне малко достойнство бе човек?!?

Не отговаряй на този пост! Излишно е ...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот Melly » 07 Сеп 2020, 01:09

nikodim77 написа:Ееий! Жоро! Може ли да си толкова нагъл, безочлив , че и **ост!?!
КАК НЕ ТЕ Е СРАМ БЕ?! Как не те е срам да кажеш (напишеш) на някого, че на практика няма нищо???!!?! Срам и позор! Наистина прекали и се оказа, че си голям ****ук!
Колко участници ти пишем, да престанеш, кой с намеци, кой директно... дори и обиди се сипят вече към теб, но ти – не и не!!!
Пак се питам и се чудя; как може на човек, разполагащ с НА, който е поставил начало на процедура в релация със закона за да си оправи проблема, ти да му пишеш, че няма нищо?!? Това не е истина..!!!!??
Преди време си позволих подобен остър и нелицеприятен език и тон към друг участник, който се държеше арогантно и масово обиждаше питащите и останалите съфорумци, включая и мен. Но между вас има огромна разлика!: Когато той решеше, даваше точни и конкретни отговори. Завършил е „Право” и е компетентен!!! Докато ти? Ти не отправяш обидни епитети, но с поведението си по-конкретно писаниците ти, обиждаш интелигентността на питащи и отговарящи! Това, повярвай ми е по-обидно от епитетите „*утко” или „*ебил” или др. подобни.
Седнал да ми пише за ценз, цензура, свободен форум и други алибализми, с които всъщност успокояваш себе си, ако въобще осъзнаваш какво правиш...!
И продължаваш да бълваш несъстоятелни доводи:
Никой не те кара да обясняваш елементарни (уж) неща! И да развиваш на тукашната аудитория „лекции” и дефиниции по отношение на „ценз” (какъвтo ти явно нямаш), образование (?!?) ит.н.
Форум за юристи? Дооообре, че и там не си се намърдал...!!!
Това, че се поставят теми от участници и гости във форума свободно (след регистрация, която наричаш „проста”) не означава, че като свободен форум следва „свободно” да се ръсят съвети, на които им се придава вид, че са от юрист или поне от лице с такава култура и познания! Уви, при теб изброените липсват! Всеки път когато, някой ти посочи твои небивалици, и те помоли да се спреш, ти обръщаш думите в „цензура” в свобода на слово в свободен форум и т. н. – все оправдания...! Не Жоро, не! Това твоето е свободия!?!
Да ще се подтикват част от питащите към специалист – адвокат, защото в голяма част от казусите, които предлагат са не толкова елементарни, колкото изглеждат на „юзъри” като теб. Голяма част от казусите предполагат повече информация, която може и да е лична или съдържаща лични данни, които не са за публичното пространство.
Давал си само насоки, но не и съвети?!?!?!? Ти ли бе? Ти ли не даваш съвети?!? Мога един ферман да отделя от твоите „псевдо” съвети, и ако не беше поправян от отявлени юристи, а дори и от мен, вероятността някой, получил твой „съвет” да се тегли куршума е огромна!!!
Писах, че добронамереността понякога е убийствена! Това не е добронамереност, това е нахалство, безочие и тъпотия да подаваш на някого горещ ръжен, но да му казваш, че си го извадил току що от студен кладенец.
И това, което си постнал и се превежда като „Съвети за гражданите” го има на сайта на почти всяка държавна администрация (институция), дори и по настоящата тема, в която си се намърдал като дерибей.
Безплатно? Ами много истински юристи, че дори и аз предлагаме б е з п л а т н и н а с о к и, а понякога и съвети, но издържани след прочит и проверка на относимите текстове към поставения проблем. ( Понеже се сложих и мене към коректно-отговарящите, ще вметна, че аз също понякога греша и то грубо, но признавам и отчитам грешката си, а и моля за извинение)
Жоро, имаш ли поне малко достойнство бе човек?!?

Не отговаряй на този пост! Излишно е ...


Фирма "Василка" прие поръчката. Поради заетият им график за м. септември ще се обади допълнително.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот kalahan2008 » 07 Сеп 2020, 07:08

jhoro написа:Макар, че виждам как все подтиквате питащите към адвокатските кантори! А български юридически пълномощник, да работи безплатно - НЯМА!

То и нотариусите не работят безплатно, но в тази тема Вие насочвате питащия към снабдяване с ненужен констативен нотариален акт, срещу съответното заплащане, естествено. Възниква въпросът: защо не одобрявате насочването към платена консултация от адвокат, но пък с готовност пращате питащия да хвърля едни пари на вятъра за нов нотариален акт? Qui boni?
Принципно съм съгласен, че не е нужно човек да ходи на адвокат за всяко нещо, най-вече за елементарни въпроси, които би следвало да се изучават в училище и човек би следвало да ги знае от обща култура. Не съм запознат какви точно правни знания се усвояват в училище, мисля, че има някакъв предмет "Общество и право" (не съм сигурен), но така или иначе хората не са запознати с елементарни неща от правната материя.
Така че аз съм на мнение, че по елементарни въпроси могат да се дават общи насоки и препоръки.
Но това, което Вие правите, е нещо различно. Влизате в диалог с питащите и започвате да нищите техния казус, без да сте запознат с документите и всички относими доказателства, като прехвърляте вината за евентуално грешните насоки върху питащите. Т.е. за Вас спасението на давещите се е у самите давещи се. Което е некоректно към самите питащи. Те не разполагат с нужните правни знания да разграничат правилен от неправилен съвет. Водени от пословичната за българина стиснатост и неуважение към интелектуалния труд /вкл. и този на адвоката/, за обикновения българин безплатният правен съвет се превръща в нещо, което му се полага по право. За сравнение в Германия хората сключват правна застраховка и когато имат казус, отиват на адвокат, възнаграждението за консултацията се покрива от застраховката.
Обидно е клиентът да ти се оплаква как е дал 10 000 паунда за английски адвокат, а да му се свидят 300 лв. за български адвокат. Обидно е да има 14000 адвокати, които са готови на всичко, за да вземат някой и друг лев, за да вържат двата края, вкл. и като крадат клиенти на колеги, мамят клиентите с обещания за сигурен изход, поемат дела за без пари, като разчитат да си вземат хонорара от ответната страна, и т.н. Принципно съм съгласен, че адвокатът не е панацея, но адвокатската консултация в момента струва колкото вечеря в ресторант или пломбиране на зъб, да не сравняваме с почистване на канала от водопроводчик, така че съветът да се отиде на адвокат по принцип е съвсем добронамерен, тъй като през интернет форума нито могат да се разгледат всички документи, нито може да се проведе пълноценна комуникация и обмяна на информация, т.е. това е една непълноценна консултация, която може повече да навреди и обърка питащия, отколкото да му помогне. Никой не би възразил срещу Вашите мнения, ако бяха безупречни от правна гледна точка, но за съжаление те не са и се налага да бъдете коригиран в почти всяка тема. И е крайно време да разберете, че проблемът е във Вас, а не в останалите, които въпреки стиснатостта на питащите все пак искат да им помогнат, макар и с кратки и общи насоки. Знам, че е трудно да осъзнаете собствената си вина, но най-малкото така е по-коректно. Спрямо всички.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Казус относно нотариален акт

Мнениеот jhoro » 07 Сеп 2020, 15:54

kalahan2008 написа:То и нотариусите не работят безплатно ...

Здравейте Калахан!
Приемам включването Ви, като акт на безпристрастност. Най-малкото - тона на поста Ви е такъв!
Всички знаем (е ... поне повечето), че безплатно - не е даже „сиренцето, в капана за мишки“! Все някой плаща!
kalahan2008 написа:. но в тази тема Вие насочвате питащия към снабдяване с ненужен констативен нотариален акт, срещу съответното заплащане, естествено. Възниква въпросът: защо не одобрявате насочването към платена консултация от адвокат, но пък с готовност пращате питащия да хвърля едни пари на вятъра за нов нотариален акт?

Не съм отрекъл ползването на адвокат! И те ... хляб ядат (или други храни).
Само намекнах, че в случая - ползването на адвокат е като „бял бастун“ за човек, без проблеми със зрението! Не е излищен, ама ... файда йок!
Адвоката няма да свърши работата на нотариуса! Или има и такива ... адвокати?
kalahan2008 написа:Принципно съм съгласен, че не е нужно човек да ходи на адвокат за всяко нещо, най-вече за елементарни въпроси, които би следвало да се изучават в училище и човек би следвало да ги знае от обща култура. Не съм запознат какви точно правни знания се усвояват в училище, мисля, че има някакъв предмет "Общество и право" (не съм сигурен), но така или иначе хората не са запознати с елементарни неща от правната материя.

Това е за отделна тема - даже за отделен форум! Какво се преподава (има в учебната програма), пък как се преподава (акцентира), пък колко се научава наистина ...
kalahan2008 написа:Но това, което Вие правите, е нещо различно. Влизате в диалог с питащите и започвате да нищите техния казус, без да сте запознат с документите и всички относими доказателства, като прехвърляте вината за евентуално грешните насоки върху питащите.

Да, влизам в диалог с питащите и - посредством сходни ситуации - се опитвам да ги насоча накъде да гледат! Най-вече - в документите (доколкото ги има).
В тази тема . ако питащия беше споделил съдържанието на НА (естествено - без чувствителните, лични данни) - нямаше да гадаем „кое, как и защо“!

И за да съм конкретен - при положение, че ...
teo_76 написа:... геодезист-а в общината не можел, защото не разпознавал парцела.

Тоест - човек на място „не разпознава парцела“ - как ще го направи някой, дошъл от някъде си?

Хич ми не дреме за развитието - на този и другите въпроси!
Мога само да покажа „част, от опасните камъни“. Но всеки си се спъва там ... където сам реши!
Hasta la vista!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Следваща

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron