начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Съсобственост на жилище без брак

Казуси за недвижими имоти


Съсобственост на жилище без брак

Мнениеот kaisa1996 » 13 Яну 2021, 16:45

Здравейте!
Имам следния казус. Родителите на приятелят ми имат апартамент, в който е предвидено да живее той и бъдещото му семейството. Проблемът е, че въпросният апартамент е непълно негоден за живот в момента, нуждае се от цялостен ремонт, който грубо сме пресметнали, че ще ни струва около 25 000 лв. Приятелят ми няма толкова пари за ремонт, нито аз, следователно трябва да разчитаме на заем от банката. Само, че заради предишни задължения, които изплаща и до днес, на него няма банка, която да му даде толкова много пари, единственият вариант оставам аз да искам кредит. И тук някъде идват моите притеснения, защото искам апартаментът да е на името и на двамата. Не искам да инвестирам в нещо, което не е моя собственост. Имотът се намира в малък град, оценен е на около 30 000лв, тоест аз ще вложа почти толкова пари, колкото струва той. :roll:
Планът ни е да го ремонтираме, да заживеем заедно, след това да сключим брак. Идеята да съм омъжена и да живея при мама и тате, а той - при неговите, защото няма къде да живеем, не ми харесва.
Родителите му казват, че ще му го прехвърлят. Има ли начин, без сключен брак, да бъдем и двамата съсобственици?
kaisa1996
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2021, 16:27

Re: Съсобственост на жилище без брак

Мнениеот jhoro » 13 Яну 2021, 17:46

Здравейте!
Да - има. Всеки нотариус ще Ви обясни подробностите.

Накратко - Вие ще сте съсобственици. Както са съсобственици много хора. Без нужда от брак, роднинска връзка ... може даже, да не се познават.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron