начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нотариален акт

Казуси за недвижими имоти


Нотариален акт

Мнениеот recrec » 24 Яну 2021, 13:43

Уважаеми, Юристи

Моля за помощ. Какво ще ми бъде неодходимо да извадя копие на нотариален акт от конкретен имот. Знам кой е титуляра, трябва да отида в агенция по вписванията и от там, моля обяснете ми какъв е реда!
recrec
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2021, 22:01

Re: Нотариален акт

Мнениеот TheOldMan » 24 Яну 2021, 23:30

И защо решихте, че копие от нотариалния акт може да бъде получено от който си пожелае? Примерно решавате да погледнете в нот. акт на моя апартамент?
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Нотариален акт

Мнениеот nikodim77 » 25 Яну 2021, 00:43

Здравейте,
Уважаеми/а/ recrec,
Като отидете в агенция по вписванията ще Ви пояснят какъв е редът! :wink: Накратко, подавате заявление (заявлението от тук: https://www.registryagency.bg/media/fil ... en-akt.pdf ), Прилагате доказателствен документ за платена ДТ. и чакате. В АВ-София нямам представа за периода на чакане, но в по-малките градове, става за минути. Доколкото ми е известно, става и по електронен път, но плащането си остава като задължение да извършите.
Тук ще вметна към съфорумеца – TheOldMan, че незаверени преписи от НА се издават на всеки, който си пожелае, подал е заявление, и е заплатил съответната ДТ. Основания всякакви… ето едно основание, реално написано на заявлението: „Съмнение за имотна измама.” Препис е получен именно на това основание!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron