начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Търговско помещение се използва за гаража

Казуси за недвижими имоти


Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот nikola_simeonov » 27 Фев 2021, 02:28

Здравейте, имам следния казус:
Живея в квартал Подуяне и към кооперацията (на ниво партер) има 4 помещения със статус на магазин. Собственика на едно от тях, който е и съсед в съседната кооперация е преценил, че ще го използва като гараж и паркира автомобила вътре без да смени статута на гараж. Съответно това създава всекидневни дрязги между него и хората от блока, които искат да паркират автомобилите си до тротоара пред "гаража".

Съответно бихме искали да подадем жалба, че помещение с търговски статут се използва за паркиране на автомобил - Бихте ли ме посъветвали към коя институция мога да направя подобно оплакване и имам ли юридическото основание за това т.е има ли право въобще да използва помещението за това?


Благодаря!
nikola_simeonov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2021, 02:16

Re: Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот ivanov_p » 27 Фев 2021, 09:24

Съседът ви може да каже, че в търговския обект продава старият си автомобил. Не е важен статута на помещението, а правото на паркиране. Ако то е позволено на улицата, ще може да се паркира навсякъде без определените по закон места каквито са площите пред гаражите. В сегашната ситуация може да паркирате пред магазина, а ако стане на гараж - не можете или с други думи действате против интересите си, защото статута лесно може да се смени.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот jhoro » 27 Фев 2021, 09:57

Здравейте!
Съгласен съм с казаното от Пейчо. Само един въпрос към автора:
Как си представяте, че ще паркирате пред търговски обект (магазин)?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Търговско помещение се използва за гаража

Мнениеот nikodim77 » 27 Фев 2021, 14:30

Фотумният трол зададе поредния тъп въпрос:
Как си представяте, че ще паркирате пред търговски обект (магазин)?

Обоснови въпросът си бе тролчо!
И внимавай с цитирането, което съм сигурен, че ще сториш на някой текст от ЗДвП. Както и логиката на предстоящите ти „умозаключения”...!
Щото, от това което си мисля, че имаш предвид следва навсякъде, където има магазини да не може да се паркира...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron