начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Казуси за недвижими имоти


Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот tbaleva » 17 Май 2021, 10:40

Здравейте,

От кадастъра направих справка съседните имоти на кой принадлежат. Имам трите имена на собствениците, но не знам как да процедирам по тук нататък. Как мога да ги открия и да се свържа с тях?

Също имам питане, ако съседен имот не е нанесен в кадастъра как мога да разбера кой е собственика на имота? Нотариалният акт на моя имот е от 97-ма година и не знам дали данните за съседите към него са актуални към днешна дата.

Поздрави
tbaleva
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Сеп 2020, 10:56

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот dimist » 17 Май 2021, 16:28

Зависи за какво Ви трябват тези адреси. В Общината имат последните декларирани от тях адреси за изпращане на съобщенията по ЗМТД / за данъци и такси/, но нямат право да Ви ги предоставят.
Ако толкова Ви трябват, инициирайте някакво , макар и дребно производство по отношение на имота си, Общината ще ги уведоми, и така нататък.......
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот tbaleva » 17 Май 2021, 18:23

Разбирам. Причината да искаме да се свържем с тях е, че искаме да закупим техните имоти. Стоят от години буренясали, а ние искаме да си разширим двора. Просто не знаеме как законово човек може да се свърже с тях без да е в нарушение...
tbaleva
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Сеп 2020, 10:56

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот propensity » 17 Май 2021, 20:34

Обърнете се към АГКК, те имат такава услуга "Справка за граници и съседи и данни за собствеността за един имот".
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот guest1 » 20 Май 2021, 21:22

propensity написа:Обърнете се към АГКК, те имат такава услуга "Справка за граници и съседи и данни за собствеността за един имот".

По-скоро - К25.Копие на кадастрална карта в цифров вид с данни за собствеността
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1804
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как да отрия кои са ми съседите на имота?

Мнениеот propensity » 21 Май 2021, 00:27

guest1 написа:
propensity написа:Обърнете се към АГКК, те имат такава услуга "Справка за граници и съседи и данни за собствеността за един имот".

По-скоро - К25.Копие на кадастрална карта в цифров вид с данни за собствеността



Гошко-ТЪПОТО пак се "изходи" по въпроса. Вечният, неизчезващ трол и ПАРАЗИТ. Няма да обяснявам, защо си тъп, това е ясно на всеки, който е бил във форума повече от 2 дни.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта


cron