начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Казуси за недвижими имоти


Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот propensity » 04 Юни 2021, 15:45

Сега можеш да очакваш "Георги" да ти се обясни в любов на ЛС след този пост.

Личи ти, че си нова във форума, а и професията.

Съвесем нормално е да задаваш въпроси, още повече, че никой не се е родил научен или завършен специалист. Но тук не говорим за 'нормален' човек, а за някого, за когото са нужни цветущи епитети за да го опишеш.

Само, че 'Георги' няма навика да задава въпроси, а да дава рецензии на мнения на опитни юристи, какъвто той не е, и видно от интелектуалния му багаж - не може и да бъде. Най-лошото - придава си имидж на юрист и с неговите "съвети" праща питащите със сериозни проблеми в девета глуха. Допускането на точно това поведение деградира форума, нещо което 'админ' погрешно разчете като "междуличностен конфликт", а не "форумен проблем".

Гошко е завършен трол. По правило троловете не трябва да се 'хранят'. Но ти си знаеш и едва ли ще издържиш дълго.

Ще вземем да те пишем медиатор към Аркутянския РС. :wink:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот nikodim77 » 04 Юни 2021, 23:18

Здравейте,
Тъкмо днес си предадох реферата по „Медиация”… Писах го три месеца, ама нейсе - предадох го в срок (днес бе последният).
Та, за назначаването като медиатор към Аркутянския РС, има резон, защото на някаква си „кръгла маса” едни височайши фигури - премъдри глави са обмисляли, задължителност на медиацията?! Току виж се окаже, че и кОнкурс за тази позиция ще да се проведе към Аркутянския РС?
Тук propensity, относно: „…едва ли ще издържиш дълго” леко ще ти опонирам: Не мисля, че roshen ще се предаде (поддаде) лесно, и че ще се откаже. Намирам, че е едно чудесно попълнение на форума от съфорумец, от каквито трябва да има повече. А ако има повече, то и такива като Гошко *** ще бъдат отхвърлени. Трудно може би, но отхвърлени. В някои теми, roshen имаше различна теза от представените, но тя не си позволи поправка или налагане на своята, уронвайки достойнството на инакомислещите. Ако под „едва ли ще издържиш дълго” имаш предвид това, че няма вечно да е тактична по отношение на Гошо, то да, може би си прав, но времето ще покаже. Трябва да призная, че колкото и да ми е неприятно, но в някой постове след Гошо, не мога да позная себе си. Никога не съм се ядосвал на човек и човешки постъпки. Не съм предполагал, че ще допусна жлъчен изказ и то публично…, много ме дразни човешката глупост, но винаги съм бил тактичен. Обаче, Гого успя да изкара на бял свят дявола в мен.
Подкрепям и поддържам всичко останало от написаното, и най-вече по отношение на това, че допускането на точно това поведение деградира форума. Спомням си, че и Мели отправя обръщение към администраторите на форума, че и Kалахан също дори разви теза в насока, че Гого е форумен трол под евентуалната опека на администрацията на форума и т.н. Не мога да коментирам и не считам, че е моя работа. Пък и в правилата е записано, че мненията, дадени от неспециалист е препоръчително да се отчитат като дадени от такъв. Ясно, че за препоръка, а не правило, трудно може да се търси нарушение. Но ще отбележа, че прояви на потребители, пишещи с вид на юристи, но даващи некомпетентни мнения не са останали незабелязани от действащи магистрати. Друг показател е и напускане на форума от изключително стойностни съфорумци – юристи и преди всичко Човеци. А проблемът е разрешим!: Или Георги коренно се променя, или администраторите по-прецизно и аналитично подхождат към него… Като се разнесе един път слухът, че в най-голямата правна платформа лицата х,у,z.. са получили некомпетентни отговори, какво правим? А знаем, че лошите новини се движат по-бързо и от скоростта на светлината… според Дъглас Адамс.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот guest1 » 05 Юни 2021, 00:05

nikodim77 написа:... успя да изкара на бял свят дявола в мен.

„Най-големият ти враг си ти самият.
Най-голямата заблуда - че друг е виновен за неуспеха ти.
Най-лошият съветник - гневът.“

Майка Тереза

След „Медиация“-та може да се заемеш с ... „Медитация“

А на roshen ще кажа:
Мисля, че не разбрахте въпроса. Говорех за „майка по закон“ - „Mother-in-law“.

See you later! Bye!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот propensity » 05 Юни 2021, 01:13

guest1 написа:
nikodim77 написа:... успя да изкара на бял свят дявола в мен.

„Най-големият ти враг си ти самият.
Най-голямата заблуда - че друг е виновен за неуспеха ти.
Най-лошият съветник - гневът.“

Майка Тереза

След „Медиация“-та може да се заемеш с ... „Медитация“

А на roshen ще кажа:
Мисля, че не разбрахте въпроса. Говорех за „майка по закон“ - „Mother-in-law“.

See you later! Bye!


Първо как се наследявало "майка", после "Говорех за „майка по закон“ - „Mother-in-law“." Да го беше формулирал правилно, поне.

"Майка по закон", Гошко, на български е СВЕКЪРВА или ТЪЩА. Та как Гошко се наследява свекърва/тъща, надявам се никой да не ти обясни по старата логика, че на малоумни въпроси...
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот Melly » 05 Юни 2021, 01:22

Давай Скорпи, лупай Жорката по кухата му тиква. :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот roshen » 05 Юни 2021, 01:54

By the power vested in me, дет’ се вика, бидейки назначена за медиатор в Аркутянския РС, съобразявайки се с мнението на двете страни: Георги, своеобразен отговор на въпроса Ви вече се съдържа из мненията по тази тема. Propensity, поне аз друг отговор няма да предоставя.
Несъмнено в някакъв момент ще ми стане просто досадно и ще подминавам. Просто, аз се “паля” много повече от друг тип прояви.
roshen
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:47

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот guest1 » 05 Юни 2021, 10:00

guest1 написа:Щом като сестра ви е починала по-рано - децата ѝ (ако има деца) я заместват. Съпругът ѝ не е наследник на вашите родители.

propensity написа:"Майка по закон" на български е СВЕКЪРВА или ТЪЩА. Та как се наследява свекърва/тъща,...

?
propensity написа:Първо как се наследявало "майка", после "Говорех за „майка по закон“ - „Mother-in-law“." Да го беше формулирал правилно, поне.

guest1 написа:Как човек може да наследи майка по закон?

Не стига само четене - трябва и мислене.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот nikodim77 » 05 Юни 2021, 15:42

Гошко! Казал съм ти да не пишеш след мен – да не се заяждаш с мен!!!
Може би да, за медитацията ще те послушам..? Особено след последния ти пост, в който цитирайки сам себе си продължаваш с абсолютните си глупости!!!
Една от съвършените ти такива: „Щом като сестра ви е починала по-рано - децата ѝ (ако има деца) я заместват. Съпругът ѝ не е наследник на вашите родители.
Та ти дори не си разбрал въпросите на питащата ведно с дадените ѝ допълнителни разяснения, бе!
Propensity, забележи, вече имаме налице пълен член – „Съпругът”!?! :wink: :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО

Мнениеот propensity » 05 Юни 2021, 20:56

Melly написа:Давай Скорпи, лупай Жорката по кухата му тиква. :lol: :lol: :lol:


Какво правиш, Скорпи, къде изчезна? :P

То по 'куха тиква', друго освен лупане - не става така или иначе. :lol:

nikodim77, той Жорж-Лумпена пак е изтипосл някаква малоумнотия, само той си я разбира ... :lol: :lol: :lol:

'Майки по закон'... остава утре да пита БАЛДЪЗИ по приращение как се наследява... :mrgreen: :lol:

Иначе, nikodim, 'членовете и членките' на Жорж-Лумпенов са малко... "тук има - тука нема"... както дойде според лотарията :lol:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Предишна

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron