начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Жалба срещу вещо лице

Казуси за недвижими имоти


Жалба срещу вещо лице

Мнениеот petromaxa » 01 Юли 2021, 10:54

Здравейте,

Водя дело за имот и се налагаше да се направят няколко технически експертизи от вещо лице.
В последната експертиза вещото лице прави заключения в полза на ответната страна, които не са обосновани с данни и документи. Също така вещото лице излиза от обхвата на поставените задачи за да вкара информация в експертизата отново в полза на ответната страна.
Всичко това кара мен и адвоката ми да смятаме, че ответната страна е подкупила вещото лице за да спечели делото.
Не искам да споделям детайлите по казуса, но въпроса ми е каква е процедурата за да се пусне жалба към назначеното вещо лице?
Коя е съответната институция, която налага контрол върху работата на вещите лица?

Благодаря предварително!
petromaxa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Апр 2008, 23:49

Re: Жалба срещу вещо лице

Мнениеот vaskovasko » 01 Юли 2021, 15:08

Адвокатът Ви би трябвало да знае какви въпроси да зададе и да оспори експертизата, след като не е подкрепена с данни и документи, както и да реагира в заседанието при излизането извън поставените задачи. След като се съмнявате в експертизата е трябвало да поискате повторна експертиза от друго в.л. или тройна такава и вече съда преценя.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Жалба срещу вещо лице

Мнениеот petromaxa » 01 Юли 2021, 15:52

vaskovasko написа:Адвокатът Ви би трябвало да знае какви въпроси да зададе и да оспори експертизата, след като не е подкрепена с данни и документи, както и да реагира в заседанието при излизането извън поставените задачи. След като се съмнявате в експертизата е трябвало да поискате повторна експертиза от друго в.л. или тройна такава и вече съда преценя.


Благодаря за съвета!
petromaxa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Апр 2008, 23:49


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron