начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Жалба срещу вещо лице

Казуси за недвижими имоти


Жалба срещу вещо лице

Мнениеот petromaxa » 01 Юли 2021, 10:54

Здравейте,

Водя дело за имот и се налагаше да се направят няколко технически експертизи от вещо лице.
В последната експертиза вещото лице прави заключения в полза на ответната страна, които не са обосновани с данни и документи. Също така вещото лице излиза от обхвата на поставените задачи за да вкара информация в експертизата отново в полза на ответната страна.
Всичко това кара мен и адвоката ми да смятаме, че ответната страна е подкупила вещото лице за да спечели делото.
Не искам да споделям детайлите по казуса, но въпроса ми е каква е процедурата за да се пусне жалба към назначеното вещо лице?
Коя е съответната институция, която налага контрол върху работата на вещите лица?

Благодаря предварително!
petromaxa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Апр 2008, 23:49

Re: Жалба срещу вещо лице

Мнениеот vaskovasko » 01 Юли 2021, 15:08

Адвокатът Ви би трябвало да знае какви въпроси да зададе и да оспори експертизата, след като не е подкрепена с данни и документи, както и да реагира в заседанието при излизането извън поставените задачи. След като се съмнявате в експертизата е трябвало да поискате повторна експертиза от друго в.л. или тройна такава и вече съда преценя.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Жалба срещу вещо лице

Мнениеот petromaxa » 01 Юли 2021, 15:52

vaskovasko написа:Адвокатът Ви би трябвало да знае какви въпроси да зададе и да оспори експертизата, след като не е подкрепена с данни и документи, както и да реагира в заседанието при излизането извън поставените задачи. След като се съмнявате в експертизата е трябвало да поискате повторна експертиза от друго в.л. или тройна такава и вече съда преценя.


Благодаря за съвета!
petromaxa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Апр 2008, 23:49


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron