начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Скандал за паркиране около гараж

Казуси за недвижими имоти


Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот pipi123 » 02 Авг 2021, 22:27

Здравейте!

От скоро съм в ново жилище и се оказа пълна мъка с паркоместата понеже е център. Пред блока е забранено влизането и само два автомобила притежават пропуск за паркиране, а на мен ми отказаха (пълна дискриминация). За едни може, а за други не. Зад блока ми има еднопосочна улица, където мога да си паркирам колата (поне от общината това ми казаха) и всички паркират от ляво, понеже от дясно са къщи с дворове. Всеки паркира където намери свободно място и винаги е пълно с коли.

На няколко пъти си заварвам чистачките вдигнати, а веднъж даже ми беше спаднала гумата и се оказа, че вентила на гумата се вади (не мога да кажа дали е нарочно или не). Мислех си, че са разни хулигани (деца), но вчера ми кипна и се развиках по улицата и неочаквано от една къща изкочи един мъж и ми казва, че той ги бил вдигнал като предупреждение, защото му било трудно да си вкарва колата в гаража. Даже ме заплаши, че щял да ми премести колата на покрива на блока в който, живея! Аз не съм спрял точно пред гаража му, а на отсрещния тротоар (то даже не е и тротоар, а е като пътека с бордюр). Дори не знам, че това му е гараж.
Потърсих в закона и успях да намеря само, че не трябва да се паркира пред гараж (което си го знам).

Въпроса ми е, как мога да знам, че там е гараж при положение, че не е обозначено никъде? Трябва ли да има знак или аз трябва да гадая? Ми той утре може и ТИР да режши да си вкара в двора и аз пак да му преча.

И другата ми чуденка е, защо не е извикал паяк или може би има някакви законни опасения за нещо. Много ми е чудно.
Той трябва ли да притежава някакъв документ, че там е гараж (в двора на къщата му)?

Направо не знам с каква дума да я опиша тая ситуация. Пълна простащина с тия вдигания на чистачки и други поразии.
pipi123
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2021, 20:58

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот guest1 » 02 Авг 2021, 23:18

Здравейте!
При следващия подобен случай, се обадете в Вашето РПУ - не на 112 - а на „Оперативна дежурна част“. Лесно ще намерите номера - има ги за всяко РПУ.
Би трябвало да изпратят екип и да се разбере - кой крив, кой прав!
Но не правете нищо - това е самоуправство.

Пп. „Пред гаража“ означава точно това - на тротоара или банкета, пред вратата на гаража.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1792
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот TheOldMan » 03 Авг 2021, 00:27

Понякога се чудя как може да идват хора и да задавт ткив въпроси... точн ов юридически форум.

Първо - не търсите помощ да се рзреши въпроса защо на вас са ви отказали достъп до улицата пред блока. Това би бил поне до някаква степен юридически проблем.

Второ - сам си признавате, че паркирате на тротоар, т.е. сте злостен нарушите на закона.

Трето - явно вие сам сте водач, и ви е пределно ясно че когато на една 6 метра шиока улица се паркира автомобил, то за друг автомобил с радиус на завоя 8 метра е практически невъзможно да влезе в гаража.

И четъврто - опитвате се със законова помощ да решавате чисто битови въпроси. Не че подстрекавам съседа ви, ама някоя вечер може "случайно" да ви намачка вратите, опитвайки се да си влезе в гаража. Да, ще е виновен, да, ще го глобят, но поне вие няма да паркирате повече пред гаража му. А па ако извика камионче да му стовари дърва или строителни мтериали, тогава пораженията може да са още по-големи...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот guest1 » 03 Авг 2021, 01:09

TheOldMan написа:Понякога се чудя как може ...

И аз се чудя - как правите толкова прибързани изводи?
Не се знае почти нищо!
    - колко е широка улицата?
    - има ли тротоари или просто банкети?
    - въпросния гараж - на имотната граница ли е или по-навътре?

Идеята с „намачкването на вратите“ не е лоша, ама за питащия! Другия - хем ще си плоти глобата, хем ще оправи после колата! Някой може да паркирва постоянно, а оня - ако има пари, да мачка!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1792
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот pipi123 » 03 Авг 2021, 03:09

Благодаря guest1! Точно това се чудех към кой мога да се обърна в такава ситуация. Следващия път звъня директно на „Оперативна дежурна част“, защото някак не ми допадат тези мутренски изпълнения със заплахите.

Ето това е снимка на улицата от 2014 година през гугъл:
https://ibb.co/kXwCbZ7

Въпросния двор е със зелените врати. В момента зад и пред сивата кола всичко е пълно с паркирали коли. Отидох да премеря разстоянието грубо и е около 5,5 метра от къщата до спряната отстрани сива кола, а само тротоара е 1,5 метра. Видях и спецификациите на колата. Дълга 4,8 метра и широка 1,8 метра. Портата му е около 2,20 метра широка. Най-вероятно за това му е трудно с влизане/излизане, но пък аз как бих могъл да знам, че там се паркира кола, като не съм виждал никога да има кола вътре. В момента в който съм си махнал колата, на мое място е застанал друг автомобил :D . И не знам защо само на мен ми вдига чистачките (може би защото съм с номера от друг град или не ми харесва марката на колата). От неговите заплахи стана ясно, че е разучил и къде точно живея. Да беше дошъл да ми почука на вратата и да се разберем културно...

TheOldMan
По-скоро въпроса ми беше, дали по закон трябва да се обозначи гаража със знак. За това питам тук. Все някой би трябвало да разбира от тези неща. Нещо не ми е ясно от написаното в закона.

За паркирането пред блока в момента водя преговори с общината и ще видим какво ще измислят. За мен е странно мой съсед във входа да има пропуск, както и човек който не живее в блока, но пък има пропуск издаден на адреса на моя вход (странно нали). Не знам изобщо, ако се заведе дело дали ще има някакъв резултат, но ще видим. То пропуска важи от 8:30 до 17:30. През останалото време влизането е разрешено и вечер си я прекарвам пред блока колата. Там пък единият с фалшивия пропуск и той вдига скандали ако случайно му паркираш на мястото... Пълен цирк!
В общината когато им зададох въпроса къде да паркирам ми посочиха улицата, която обсъждаме, тъй че не мисля че съм нарушил закон.

Онзи ден пък друг ме помоли да не паркирам точно преди зелената порта (1 място по-назад от това което обсъждаме сега) понеже трябвало да мъкнат багажи всеки петък, ако паркират на друго място. Всеки с претенции, а улиците са общински до колкото знам. Явно им нарушавам баланса, като паркирам където намеря по улицата.
pipi123
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2021, 20:58

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот pipi123 » 03 Авг 2021, 09:57

Да направя една малка поправка. Днес видях колата отстрани и явно съм се объркал кой модел е като я гледах само отзад. Изглежда, че е 4,5 метра дълга (тъй като не е с 4 врати), а не 4,8.
pipi123
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2021, 20:58

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот TheOldMan » 05 Авг 2021, 21:26

Имате ограда и врата широка 2.2 метра. Така като погледнете ситуацията кое ви идва първо на ум?
1. "Абе тук май влизат коли"
2. "Абе собственика е много дебел човек".

Да, може да влизат коли веднъж годишно, за да изспият дървата иили въглищата на човека, но ... точно кой ен ще дойдат - знаете ли? А кога ще му се запали покрива и ще трябва да влезе пожарен автомобил, за да гаси - това знаете ли?

Ако тръгнем да се отблъскваме буквално от закона - нарушавате го само защото спирате на тротоара, а не че не можете да спрете срещу вратата на гаража. Погледнато от чито колегиална (шофьор към шофьор) гледна точка - пречите му, създавате му сериозни неудобства да си ползва двора за да си паркира колата. Да, той е серсем, кибритлия... но всичко това са отношения, неописани в законите. Продължавайте да спирате, да видим как ще завъри всичко. Или сигнализрайте полиция, прокуратура, община, звънете по сутрешните блокове на телевзиите, в "Съдебен спор" на Нина Гладуиш... всичко това са втзможни решения.
Но от това паркоместата няма да станат повече, съседа ви няма да стане по-щастлив, а и вие едва ли ще се почувствате по-удовлетворен.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Скандал за паркиране около гараж

Мнениеот pipi123 » 30 Авг 2021, 18:07

Като заключение да кажа, че си бях задал въпросите към МВР („Оперативна дежурна част“), а те ме привикаха за сведение и се оказа, че го са го завели като жалба подадена от мен.
От МВР ми казаха, че не съм в нарушение, ако спирам там и ще предупредят другото лице да не ми вдига повече чистачките.
Благодаря на всички! Следващият път директно отивам и подавам жалба при подобен случай.
pipi123
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Авг 2021, 20:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron